lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
fukuokas sala, фукуок

Vjetnamas Fukuokas salas ceļvedis

fukuokas sala, фукуок

Fukuokas sala, kas atrodas aptuveni 40 kilometru attālumā no Vjetnamas dienvidu krasta, ir smaragda sala, kurā mūsdienīgums satiekas ar mierīgumu. Nepietiekami apdzīvots salas arhipelāgs, kas atrodas Taizemes līcī, Fukuoka patiesībā ir slēpta paradīze. Tās neskartā daba un senatnīgā piekraste padara to par galveno Vjetnamas pludmales galamērķi. Vjetnamas Fukuokas salas ceļvedis īsumā Jums izstāstīs galvenās lietas, kas jāzina pirms ceļojuma uz Fukuoku.

Salas nosaukums un vēsture

Phu Quoc sala (izrunā “Phú Quốc” vai [fǔ wək]) atrodas Vjetnamas dienvidrietumos, netālu no Kambodžas piekrastes. Tā ir līdz šim lielākā Vjetnamas sala ar kopējo platību 574 kvadrātkilometri un pastāvīgo iedzīvotāju skaitu aptuveni 103 000 iedzīvotāju. Kādreiz, kad tas bija vienkāršs vietējais zvejnieku ciemats, kopš 18. gadsimta Fukuoka bija sākusi mainīties, kad rietumu ģeopolitika sāka ietekmēt to.

Vjetnamas kara laikā (1953. – 1975.) salā atradās Fukuokas cietums – Dienvidvjetnamas lielākā ieslodzīto nometne, kurā aizturēja tūkstošiem karagūstekņu. Cietums pastāv līdz mūsdienām, to Jūs varat apmeklēt un uzzināt vairāk par Vjetnamas kara laika vēsturi. Pēc gadiem, kas pavadīti Francijas, Ķīnas, Dienvidvjetnamas un Kambodžas protektorātā, 1970.-1980. gadu sākumā Fukuokas sala tika oficiāli atzīta par Vjetnamas teritorijas neatņemamu sastāvdaļu.

Vai tā ir dārgāka nekā citi galamērķi Vjetnamā?

Cenas Fukuokā diemžēl ir nedaudz augstākas nekā citās Vjetnamas pilsētās. Tā kā pludmales kūrorta galamērķis ir gan vietējie iedzīvotāji, gan ārvalstu tūristi, sezonas laikā cenām ir tendence paaugstināties.

Tomēr, pat ja esat budžeta ceļotājs, Fukuoka joprojām var būt lieliska iespēja. Tur joprojām ir liela izvēles iespēja ceļotājiem. Viesnīcas un kūrorti no dažādiem budžeta diapazoniem šeit ir daudz lētāki nekā citās valstīs. Turklāt ir pieejams daudz hosteļu un budžeta izmitināšanas veidu, pat populāros kūrorta rajonos, piemēram, Longbīčā.

Labākais laiks Fukuokas salas apmeklēšanai

Laiks Fukuokā paliek silts visu gadu, tomēr Fukuokā ir divas galvenās sezonas – mitrā sezona un sausā sezona.

Sausa sezona ilgst no novembra līdz maijam. Šis ir jaukākais laiks, lai ceļot uz Fukuokas salu un visu dienu baudītu saulainās pludmales. Aprīlis un maijs mēdz būt karstākie mēneši, un dažreiz temperatūra var sasniegt pat 40°C. Tāpēc, ja vēlaties doties uz salu sausajā sezonā, bet izvairīties no karstākajiem laikapstākļiem, labākais laiks ceļojumam ir no novembra līdz martam. Ņemiet vērā, ka šī ir arī augsta sezona un daudzi tūristi pārpildīs salu. Ja vēlaties izvairīties no pūļa un neiebilstat pret karstumu, ceļošana aprīlī varētu būt jūsu labākā izvēle.

fukuoka

Kā pārvietoties pa Fukuokas Salu?

Diemžēl sabiedriskā transporta Fukuokas Salā praktiski nav. Lielākā daļa vietējo iedzīvotāju pārvietojas ar automašīnu vai motociklu. Labākais veids, kā apbraukt salu, ir īrēt velosipēdu vai motociklu. Ņemiet vērā: lai arī sala ir maza, attālums starp katru galamērķi ir samērā liels. Šis plus intensīvais karstums sausā sezonā varētu nebūt patīkams ceļojot ar velosipēdu. No otras puses, ja par galveno transporta veidu izvēlaties motociklu, noteikti ņemiet līdzi motocikla licenci. Ja nē, tad Jūsu ceļojuma apdrošināšana, visticamāk, nesedz izdevumus, nonākot negadījumā.

Ja Jums patīk strādāt ar kājām, varat pastaigāties pa galveno pilsētu Duong Dong. No nakts tirgus līdz Dinh Cau jūras templim ir vieglas pastaigas attālums. Varat arī pastaigāties pa Longbīču, iemērkties tropiskajā atmosfērā un pasēdēt jaukā bārā vai restorānā.

No otras puses, ja vēlaties doties tālāk un atklāt vairāk atrakciju, taksometrs ir labākā izvēle. Taksometru cenas Fukuokā ir salīdzinoši dārgākas nekā citās Vjetnamas daļās, taču joprojām ir lētākas salīdzinājumā ar citām Rietumvalstīm. Sala ir izveidota taksometru rezervēšanas lietotne, kuras nosaukums ir PQRide. Turklāt Mai Linh ir arī uzticams taksometru operators.

Ja esat individuāls ceļotājs, kuram ir budžets, izvēlieties motociklu taksometrus. Motocikla vadītājs Jūs aizvedīs uz vēlamo galamērķi. Tas ir daudz lētāk nekā parastais taksometrs, tikai aptuveni USD 1–3 atkarībā no attāluma. Tomēr tas potenciāli nav tik drošs un ērts, tāpēc dodaties uz savu risku.

Brauciet ar garāko trošu vagoniņu līniju pasaulē

Trošu vagoniņš, kas brauc no Fukuokas uz Ananāsu salu, ir 8 kilometru garš, un no tā paveras pilnīgi satriecošs salu panorāmas skats. Tas maksā apmēram 500 000 VND (~ 25 USD) un katram posmam vajag apmēram 15 minūtes.

Apmeklējiet zivju mērces rūpnīcu

Vjetnamas iedzīvotājiem zivju ir kā “dievu nektārs”, jo tas katram ēdienam padara garšu līdzīgu debesīm. Vai kādreiz domājat, kā tas tiek izgatavots? Fukuokā ir daudz zivju mērču rūpnīcu, kurās jēlu zivju mērces mucas ir sakrautas viena pēc otras kā vīns vīna darītavā. Zivju mērces rūpnīcas apmeklēšana ir aizraujoša pieredze, kuru Jūs noteikti negribētu palaist garām.

Apmeklējiet Pērļu fermu

Fukuokas pērļu ferma ir lieliska vieta, kur izklaidēties. Piedāvājumā ir plašs pērļu aksesuāru klāsts. Papildus tam Jūs gūsiet arī nelielu ieskatu par pērļu ražošanu šeit ar īsu ekskursiju ar gidu.

Snorkelēt starp krāsainām zivīm

Dodaties ekskursijā uz snorkelēšanu Fukuokas salas ziemeļos vai dienvidos. Iegremdējiet sevi svaigā akvamarīna ūdenī, dinamiskos koraļļu rifos un krāsainās zivīs!

Nogaršojiet visu ēdienu Fukuokas nakts tirgū

Izsalkuma sajūta? Sarīkojiet sev svētkus Fukuokas nakts tirgū! Tiklīdz saule noriet, tirgus rada jauku vidi, restorāni un pārdevēji pārdod visa veida gatavus Vjetnamas ielu ēdienus. Turklāt ir arī daudz svaigu jūras velšu veikalu, kur Jūs varat ķerties pie preces un uzreiz to pagatavot.

Atklājiet Dinh Cau klinšu templi

Tieši galvenajā pilsētā Duong Dong atrodas templis, svētnīca un bāka – viss vienā, ko sauc par Dinh Cau templi. Šeit vietējie iedzīvotāji ierodas kvēpināt nūjas un pirms došanās uz zvejas reisiem lūdzas par jūras dievieti. Jūs varat ierasties šeit, lai skatītos saulrietu un dotos vakariņās Fukuokas nakts tirgū, kas atrodas tikai īsa gājiena attālumā.

Apmeklējiet Fukuokas cietumu

Sākotnēji franču kolonistu uzceltais Fukuokas cietums (pazīstams arī kā kokosriekstu cietums) Vjetnamas kara laikā 60.-70. Gados bija vieta, kur spīdzināja un slepkavoja kara gūstekņus komunistus. Cietums ar dažādām ieslodzīto figūrām un slepeno spīdzināšanas rīku demonstrēšanu sniedz ļoti skaidru priekšstatu par to, cik briesmīgas lietas bija kara laikā. Šī ir grūtāka pieredze, taču, ņemot vērā iegūtās informācijas daudzumu par Vjetnamas kara laika vēsturi, tas noteikti ir vērts.

Labākās pludmales Fukuokas salā

Fukuokā ir vairākas pludmales, kur var baudīt dažādas jautras aktivitātes! Šeit ir daži no populārākajiem:

 • Gara pludmale
 • Bai Sao pludmale
 • Thoi pludmale
 • Ong Langas pludmale
 • Kua Can pludmale

Cerams, ka šis neliels Fukuokas salas ceļvedis sniedz Jums dažas jaunas idejas nākamajiem ceļojumiem uz Vjetnamu! Fukuokā ir tik brīnišķīga brīvdienu atpūta, tāda veida vieta, kur Jūs varat būt iestrēdzis nedēļām ilgi, vienkārši atvēsinoties šūpuļtīklā. Jāatzīst, ka faktiski nav daudz ko “darīt”. Drīzāk sala rada valdzinošu atslābumu un tropisko atmosfēru tā, ka Jums noteikti būs grūti atvadīties.

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button