14 atšķirības starp Vjetnamas Ziemeļiem un Dienvidiem
lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
hanoja, vjetnama, вьетнам, vjetnamas

14 atšķirības starp Vjetnamas Ziemeļiem un Dienvidiem

hanoja

Tas pats karogs karājas no sarūsējušiem metāla stabiem neatkarīgi no tā, kur atrodaties Vjetnamā, un Hošimina seja nekad nav pārāk tālu, bet ziemeļi un dienvidi daudzējādā ziņā ir ļoti atšķirīgi. Šeit ir 14 atšķirības starp Vjetnamas Ziemeļiem un Dienvidiem, kuras liks Jums saprast, ka pēc ceļojuma pa šo daudzveidīgo valsti esat pelnījuši vēl vienu zīmogu pasē. 

Valoda

Tiếng Việt (“vjetnamiešu valoda”) ir oficiālā valoda visā Vjetnamā, taču reģionālie dialekti to ievērojami maina. Gan ziemeļos, gan dienvidos tiek izmantoti dažādi vārdi, frāzes un fonētiski elementi, tāpēc dažreiz pat viņi nevar saprast viens otru. Šādi jūtas vjetnamieši, runājot ar kādu no citas valsts daļas. Tas arī apgrūtina valodas apguvi, ja dzīvo dienvidos, jo daudzas lietotnes un kursi māca tikai ziemeļu valodas dialektu.

Lietus

Lietus sezona Vjetnamā ilgst no maija līdz novembrim, un šajos mēnešos jums ir diezgan labi garantēts ikdienas mitrums. Dienvidos vētru iestāšanās notiek ātri, un tikai nedaudz ar aukstu vēja brāzmu Jūs brīdina. Lejupceļš reti notiek ilgāk par pāris stundām. Savukārt ziemeļos tam ir tendence līņāt visu dienu. Jebkurā gadījumā šie mēneši nav labākie ceļojumiem uz Vjetnamu.

Sausās sezonas temperatūra

Dienvidos vienmēr ir karsts. Hošiminā gandrīz nekad naktī temperatūra nenoslīd zem 20°C. Ziemeļos vidējā temperatūra no janvāra līdz martam pazeminās līdz pat 17°C. Šajos mēnešos ziemeļos jūs redzēsiet cilvēkus, kas valkā biezas ziemas jakas, un rīti ir īpaši auksti, pat ienirstot vienciparu temperatūrā. Tālāk uz ziemeļiem, kalnos, Jūs redzēsiet sniegu

hanoja, vjetnama, вьетнам, vjetnamas

Kafija

Dzīve dienvidos apstātos bez ledus kafijām. Biezais iebiezinātā piena un robusta pupiņu maisījums – vai melnās, ar cukura kaudzēm – sniedz saldu atbrīvojumu no nerimstošā karstuma. Ziemeļos kafija ir mazāk izplatīta. Ņemot vērā izvēli, daudzi ziemeļnieki dod priekšroku tasi tējai. Viņiem ir tāda radniecība ar kaimiņiem ķīniešiem.

Ēdienreizes

Vispārīgi runājot, ziemeļnieki dod priekšroku nūdelēm, nevis rīsiem. Daudzi no Vjetnamā pazīstamajiem nūdeļu ēdieniem, piemēram, bún riêu, bún chả un phở, cēlušies no ziemeļiem. Dienvidi ražo vairāk lopu, rīsus un augļus, pateicoties siltākajam klimatam un lielajam lauksaimniecības reģionam. Vjetnamieši visā valstī brokastīs ēd phở, bet dienas laikā dienvidu iedzīvotāji parasti ēd rīsus ar kādu cūkgaļas, jūras velšu un / vai olu kombināciju cm tấm (“šķeltie rīsi”) restorānos.

Mode

Mode ziemeļu daļā ir mērenāka. Savukārt, ar neskaitāmajiem veikaliem un ārvalstu zīmoliem Hošimina ir Vjetnamas modes galvaspilsēta. Pateicoties plaukstošajai ekonomikai, plaukst arī vietējie modes dizaineri. Jaunieši dienvidos ar džinsiem un t-krekliem viegli var pārspēt pusaudžus Amerikā. Kad Hošiminā parādās jauns stils vai zīmols, tas ātri izplatās. Jaunieši stundām ilgi gaidīs rindā, lai atrastos modes priekšgalā.

Ātrā ēdināšana

Jaunieši dienvidos mīl arī amerikāņu stila ātro ēdienu. Jebkuras pilsētas centrā jūs atradīsit kādu no KFC, Popeye’s, Lotteria vai Burger King kombinācijām. Tagad Hošiminā ir pat McDonald’s. Šīs pašas ātrās ēdināšanas ķēdes pastāv ziemeļos, taču tās nav tik izplatītas. Piemēram, uz katriem 1,5 miljoniem cilvēku Hanojā ir aptuveni viens Burger King. Hošiminā šis skaits ir viens uz katriem 500 000 cilvēku.

Nakts dzīve

Ja Jums patīk aktīva nakts dzīve, tad Vjetnamas dienvidi ir tā vieta, kur Jums vajag atrasties. Hošiminā daudzi bāri un klubi ir atvērti visu nakti. Bēdīgi slavenā Bui Vien iela, kas atrodas mugursomnieku apkārtnē, nekad neaizveras. Tomēr Hanojā, pateicoties vakara zvanu stundām un viņu tradicionālākajiem veidiem, Jums būs jābūt radošākam, ja vēlaties visu nakti uzturēties klubos un bāros. Biežāk Hanojā cilvēki tiekas uzreiz pēc darba.

Komercija

Vjetnamas institucionālā vara atrodas Hanojā. No turienes darbojas valdība, kuras pārstāvji pārvalda operācijas pārējā valstī. Lai arī birokrātiskais spēks slēpjas ziemeļos, Hošimina ir ekonomiskais spēks. Ja esat jauns Vjetnamas cilvēks un labprāt domājat par biznesu, vai arī ja Jums ir ambīcijas pēc bagātības, Jūs pārceļaties uz Hošiminu. 

Viesmīlība

Lai gan jūs noteikti atradīsit izņēmumus no šī noteikuma, dienvidnieki mēdz ātri smaidīt, turpretī ziemeļnieki tiek uzskatīti par vairāk slēgtiem. Viesnīcu un restorānu darbinieki ziemeļos ir pieklājīgi, bet arī lietišķi. Iespējams, ka viņi nesmaidīs tik daudz, bet Jūs vienmēr varat paļauties, ka viņi jums palīdzēs. Dienvidos dažu sekunžu laikā Jūs varēsit dalīties ar anekdotēm ar svešiniekiem.

Ceļojumu galamērķi

Vjetnamas Ziemeļos tūristi ierodas gan pēc dabas skaistuma, gan vēstures. No Ha Long līča līdz nebeidzamajiem līkumotajiem ceļiem cauri kalniem, reģions ir bagāts ar satriecošiem apskates objektiem un paliekām no pagātnes dienām. Dienvidu tūrismā dominē pludmales un kūrorti – ievērojamākie ir Muine, Fukuokas Sala, Mekongas Delta. Ārzemnieki ierodas no tālienes lai atpūstos daudzajās neskartajās pludmalēs dienvidos, no kurām lielākā daļa ir īsa brauciena attālumā vai lēts lidojums no Hošiminas.

Ārzemju vjetnamieši

Pēc Amerikas kara aptuveni divi miljoni cilvēku aizbēga no Vjetnamas. Tagad, vairāk nekā 40 gadus vēlāk, daudzi šo bēgļu pēcnācēji atgriežas Vjetnamā, lai piedzīvotu savu senču dzimteni. Tā kā lielākā daļa bēgušo bija no dienvidiem, tieši šodien Jūs atradīsit visvairāk Việt Kiều. Hošiminā. Tās ir izplatīti, kad cilvēks, kurš izskatās pēc vjetnamieša, bet runā perfektu amerikāņu vai austrāliešu akcentu, dzimis un audzis tādās vietās kā Hjūstonā, Sandjego vai Sidnejā. Tie nodrošina unikālu perspektīvu, jo cenšas stiprināt saites starp Vjetnamu un pārējo pasauli.

Ārzemnieki

Lielākā daļa ārzemnieku, kas dzīvo Vjetnamā, dzīvo dienvidos, galvenokārt Hošiminā un tās apkārtnē. Korejieši un japāņi ir saraksta augšgalā. Viņi pārrauga daudzas rūpnīcas, kas ražo preces aizjūras tirgiem. Atsevišķos Hošiminas pilsētas rajonos – īpaši 2. un 7. rajonā – ārzemnieki gandrīz pārspēj vjetnamiešus. Šīs jomas ir piepildītas ar uzņēmumiem, kas rūpējas par viņu starptautisko gaumi un stilu. Un, ņemot vērā neseno virzību uz angļu valodas apmācību katrā skolā, ārvalstu skolotāju skaits Vjetnamā turpina pieaugt.

Ielas ēdiena pārdevēji

Ielu ēdiens ir regulārs Vjetnamas dzīves sastāvdaļa – lēti ēdieni un uzkodas, ko miljoniem cilvēku pasniedz katru dienu. Dienvidos pārdevēji dod priekšroku alumīnija ratiņiem, kas varētu būt saistīts ar to, ka daudzi no viņiem darbojas nelegāli. Bēgošo pārtikas ratiņu viļņi ir regulāri novērojami dienvidos, un policijas kravas automašīna nav tālu aiz muguras. Ielu tirgotāji ziemeļdaļā ir tradicionāli, joprojām izmanto bambusa nūjas ar pītajiem groziem.

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

    Call Now Button

    GDPR