lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
Hojana, vjetnama, вьетнам

Vjetnamas centrālā daļa - Dananga, Hojana, Hue

Ja dodaties ceļojumā uz Vjetnamu, iespējams, ka lielāko laika daļu pavadāt ziemeļos vai dienvidos, uzņemot koloniālo šarmu un pētot Hanojas vecpilsētu vai piedzīvojot steigu, kas ir Hošiminā, agrāk pazīstama kā Saigona. Tomēr nepavadiet visu laiku ziemeļos vai dienvidos. Noteikti iekļaujiet ceļojuma plānā arī Vjetnamas centrālo daļu. Centrālā Vjetnama ir absolūti obligāta vieta, kur ilgi dzīvo saulainas pludmales, vecas koloniālas pilsētas un pagātnes impērijas dārgumi.

Neatkarīgi no tā, vai jūs gulējāt  pludmalē Danangā, pastaigājaties pa koloniālās Hojanas tiltu vai izpētāt Imperatorisko Hue pilsētu, atradīsiet tik daudz, lai aizņemtu prātu un aizdedzinātu sajūtas Centrālajā Vjetnamā. Nav noliedzams, ka Hanoja un Hošimina ir neticamas vietas, kuras apmeklēt Vjetnamas ceļojumā, taču neaprobežojieties tikai ar šīm metropolēm. Valsts centra apmeklējums atklās Vjetnamas kultūru un nacionālo šarmu.

dananga

Danangas saule

Atrodas valsts vidū, Dananga bija nozīmīga osta Francijas koloniālo laikmetu laikā, taču kopš 20. gadsimta kariem pilsēta ir bijusi pazīstama nedaudz vairāk par pludmalēm, kuras amerikāņu karavīri sauca par Ķīnas pludmali.

Par laimi viss mainās, jo Dananga ir viena no visstraujāk augošajām pilsētām visā Vjetnamā, kuru ir vērts izpētīt Vjetnamas ceļojumā. Lai arī Dananga nevar sasniegt tuvumā esošo Hue vai Hoi An vēsturisko orientieru ziņā, tai ir daudz šarma. Krastmala pie Hanas upes eksplodē ar jaunām viesnīcām, dzīvokļiem un interesantiem restorāniem. Trakie tilti, kas iet cauri pilsētas upēm, ieskaitot Pūķu tiltu, dod iespēju ceļot pa pilsētu. Un populārākās atrakcijas pilsētā ir tās slavenās pludmales – My Khe un Non Nuoc.

Smiltis ir mīkstas, un ūdens ir silts, pat vējainā dienā. Ja dodaties tur ap pusdienlaiku, kad saule ir visaugstākā un karstums ir nepanesams, Jūs atradīsiet, ka pludmale galvenokārt ir tukša. Tomēr, tiklīdz saule noriet un darba diena beidzas, pludmale piepildās līdz malām ar pilsētas iedzīvotājiem, kuri vakarā vēlas atpūsties.

Ja Jūs vairāk domājat par kultūru, nevis pludmali, Jums joprojām būs veiksme, iepazīstot Danangu Vjetnamas ceļojumā. Pilsētas ietvaros Jūs varat apmeklēt Cham Skulptūru muzeju, lai uzzinātu par Hindu Champa Karalisti, kas viduslaikos kontrolēja reģionu. Varat arī doties uz Kao Dai templi vai Danangas katedrāli, lai iegūtu nogaršu par atšķirīgajām reliģiskajām tradīcijām, kas agrāk ietekmēja pilsētu.

Dananga atrodas arī netālu no vairākiem kultūras un dabas orientieriem. No Danangas var  pētīt Hojanu un Hue, Jūs varat arī noorganizēt dienas braucienu uz My Son arheoloģisko izrakumu vietu, kurā ir vairāk nekā 20 būves no Champa Karalistes, kas valdīja pirms vairāk nekā 1000 gadiem. Varat arī doties virzienā uz rietumiem no pilsētas, lai redzētu Ba Na Kalnu, vai doties uz dienvidiem, lai apmeklētu Marmora kalnus, kas ir pieci kaļķakmens un marmora kalni ar neticami izturējušām virsmām un dažādām budistu svētvietām.

Atrodoties Vjetnamas ceļojumā Danangā, noteikti nogaršojiet dažus slavenos vietējos ēdienus, piemēram, Mi Quang, kas ir rīsu nūdeļu ēdiens, kas pasniegts ar gaļu, zaļumiem un nelielu daudzumu spēcīga buljona, un Bun mam, nūdeļu liellopa zupa ar biezu, raudzētu buljonu.

Hojana, vjetnama, вьетнам

Vjetnamas burvīgā koloniālā osta Hojana

Ja Jūs izbrauksiet uz apmēram vienu stundu uz dienvidiem no Danangas, Jūs nokļūsiet Hojanā ko plaši uzskata par burvīgāko pilsētu visā Vjetnamā. Iebraucot vecpilsētā, Jūs redzēsiet, kāpēc tūristi Hojanu uzskata par tik burvīgu vietu. Pilsēta ir pilna ar koloniālo arhitektūru un burvīgajām budistu struktūrām. Automašīnas un motocikli noteiktās stundās nav redzami. Transportlīdzekļu aizliegums noteiktām stundām palīdz saglabāt vecpilsētu bez piesārņojuma un tur ir ērti pārvietoties ar kājām.

Hojana kara laikā bija lielā mērā neskarts, tāpēc tās koloniālā arhitektūra lielākoties palika neskarta. Pilsēta bija liela osta Vjetnamas vēstures laikā, tirgotāji no Eiropas, Ķīnas, Japānas un Indijas bieži apmeklēja šo ostu, ņemot līdzi savu kultūru. Pilsētas arhitektūra atspoguļo šīs dažādās kultūras ietekmes. Dodaties uz tirgu vai Cam Nam salu, lai iegūtu vislabāko priekšstatu par pilsētas pagātni.

Ja agrāk tirgotāji dominēja vecpilsētā, šodien Jūs atradīsiet daudzus tūrisma uzņēmumus, kas aizstājuši tirgotāju mājas, tempļus un tējas mājiņas. Ja Jūs vēlaties ceļojuma laikā iegūt uzvalku vai kleitu pēc pasūtījuma, daudzi drēbnieki šajā pilsētas daļā labprāt uzņems Jūs. Ja Jūs vienkārši vēlaties atkāpties no tropiskā karstuma un atpūsties ēnā ar dzērienu rokā, Jūs atradīsit daudz bāru un restorānu, kur to var izdarīt.

Vecpilsēta ir Hojanas galvenā atrakcija, un Jūs tur pavadīsiet daudz laika, staigājot pa tās ielām un komunicējot ar vietējiem. Tran Phu ielā atradīsiet daudz veikalu un restorānu. Šeit var atrast amatniecību vai keramiku, ko paņemt mājās. Japānas pārklātais tilts ir slavenākā vieta pilsētā un tās īpašā atrakcija, kas noteikti ir jāredz. Tilts, kas bija uzcelts 17. gadsimta sākumā, atrodas pilsētas rietumu pusē, šķērsojot kanālu. Tilta abos galos atradīsit budistu svētnīcas ar pērtiķu un suņa statujām. Varat arī doties uz Tirdzniecības keramikas muzeju, lai detalizēti uzzinātu vairāk par pilsētas vēsturi un sarežģītiem keramikas darbiem no pagātnes.

Ēdināšanas jomā Hojanā Jūs atradīsiet daudz, lai apmierinātu apetīti. Jūs varat doties uz Centrāltirgus pārtikas zāli, lai piemeklētu pārtikas stendus, kur pārdod Mi Quang un Cao lau, nūdeļu ēdienu ar cūkgaļu un zaļumiem, kas raksturīgs Hojanai.

Hue

Imperiālā galvaspilsēta Hue

Hanoja varētu būt vecākā Vjetnamas pilsēta un viena no vecākajām Āzijā, bet Hue, kas atradās uz ziemeļrietumiem no Danangas, bija imperatora varas un valsts galvaspilsēta 19. un 20. gadsimta sākumā. Pilsēta kļuva pamanāma kā Nguyen dinastijas mītne, kas gadsimtiem ilgi kontrolēja lielu daļu Vjetnamas.

Mūsdienās Hue ir labākā vieta valstī, lai iepazīt imperiālo Vjetnamu. Lai gan daudzas vēsturiskās ēkas tika iznīcinātas Vjetnamas kara laikā, daudz vietu joprojām pastāv un piedāvā aizraujošu ieskatu Vjetnamas pagātnē.

Hue imperatora pilsēta, kas pazīstama arī kā Dao Noi citadele, ir masīva pils ar vairākām hallēm, iekšējo un ārējo galmu un tempļiem tās teritorijā. Kamēr lielākā daļa ēku tika iznīcinātas kara laikā, pārējās ēkas tiek atjaunotas un ir atvērtas apmeklētājiem. Dienas stundās par nelielu samaksu varat apmeklēt Imperatorisko pilsētu un izpētīt šo vietu. Papildus biezajām akmens sienām un grāvjiem, kas apņem pilsētu, tur var redzēt Karaliskā teātra un dažādu karalisko kapu kopijas.

Imperiālā pilsēta nav vienīgais vēsturiskais orientieris. Hue atrodas uz Smaržas upes, pati pilsēta ir gleznaina un īpaši pārsteidzoša, kad ārā ir saule. Kad mākoņi un lietus nolaižas uz pilsētu, tā kļūst drūma. Gar upi atradīsies pagātnes imperatoru kapi, piemēram, Minh Mang, Khai Dinh un Tu Duc. Thien Mu pagoda ir īpaši iespaidīga, un septiņi stāvi atrodas gar upes ziemeļu krastu. Upes ziemeļu pusē atrodas arī Karaliskās tēlotājmākslas muzejs, kurā atrodas imperatora pagātnes dārgumi.

Dodoties upes dienvidu pusē, Jūs atradīsit franču koloniālās ēkas un daudzus restorānus, kuru specializācija ir centrālās Vjetnamas delikateses. Šeit jūs varat nobaudīt Bun bo Hue – liellopu gaļas zupu ar nūdelēm, kas raksturīga tieši šai pilsētai. Runājot par kultūru, cilvēki ir diezgan konservatīvi salīdzinājumā ar savvaļas Hošiminu vai pat Hanoju. Ja jūs meklējat rosīgus naktsklubus, esat nonācis nepareizajā vietā. Tomēr daudzi pilsētas krogi nodrošinās, ka dienas beigās būs pieejams stiprs dzēriens.

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button