Taizeme - labākās vēsturiskas vietas
lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
ayutthaya, taizeme, таиланд

Labākās vēsturiskās vietas, kuras var izpētīt ceļojumos uz Taizemi

Ieskaties ceļojumā!

Cenā iekļauts lidojums
Kambodža, Ceļojums uz Taizemi, Тур в Таиланд
Divas valstis vienā ceļojumā

Pataija – Kambodža – Kočanga – Bangkoka

No€1,319
13 naktis Taizemē
Lidojums no Rīgas
0
Kočanga, ceļojums uz taizemi, тур в таиланд
Populārs ceļojums

Pataija – Kvai Upe – Kočanga – Bangkoka

No€1,189
13 naktis Taizemē
Lidojums no Rīgas
0
ayutthaya, taizeme, таиланд

Jūs, iespējams, pazīstat Taizemi ar neticamām pludmalēm un dzīvīgajām pilsētām, taču Jums jāzina arī, ka tā ir sena tauta, kurai ir milzīgs skaits vēsturisko vietu, kuras ir vērts izpētīt. Sākot no 1000 gadus veciem tempļiem līdz viduslaiku galvaspilsētām līdz slavenajam Otrā pasaules kara dzelzceļam, Taizemes ceļojumi piedāvā daudz vietu, lai iepriecinātu gan vēstures, gan kultūras cienītājus. Neatkarīgi no tā, vai apmeklējat Taizemi romantiskā atpūtā vai dziļi kulturālā atpūtā, zināt, ka Taizemei ​​ir kaut kas, kas apmierina ikvienu ceļotāju.

Nākamreiz dodoties ceļojumā uz Taizemi, noteikti atveliet laiku, lai apskatīt labākās vēsturiskas un kultūras vietas. Īpaši koncentrējieties uz trim galamērķiem, jo ​​tie ir labākie vēsturiskie objekti Taizemes ceļojumos.

Ceļojumi uz Taizemi piedāvā iespēju izpētīt pagātnes krāšņākos notikumus. Neatkarīgi no tā, vai esat kara cienītājs, klasiskās arhitektūras cienītājs vai vienkārši aktīvs pasaules pētnieks, braucieni uz Ajutaju, Sukhothai un Kvai upi pārsteigs Jūs ar neticamiem vēstures pieminekļiem un lielisku ieskatu šīs brīnišķīgās valsts pagātnē. Šajā rakstā būs aprakstītas labākās vēsturiskas vietas Taizemē.

Neliels ieskats Taizemes vēsturē

Dažādos Taizemes reģionos tika atrastas pārakmeņojušās augu un dzīvnieku atliekas. Dažas no atlikām piederējuši dinozauriem, kas datējami ar Juras periodu, un ar Triasa perioda beigām. Tas ir dzīvo dinozauru eksistēšanas apliecinājums Dienvidaustrumu Āzijā. Homo erectus cilvēku mirstīgās atliekas, kas tika atrastas Taizemes rajona Lampangā, ir datējamas ar aptuveni pirms 1000000 – 500000 gadiem. Bronzas instrumenti un citi artefakti, kas tika atklāti norāda, ka Taizeme bija apdzīvota 2100-200 gg p.m.ē., kas aptver neolīta un dzelzs laikmetu.

Starp XI un IX gs. noslēpumaina civilizācija Mon, kas pazīstama kā Dvaravati pastāvēja Taizemē. Liela daļa Dvaravati vēstures nav izpētīta, tomēr ir zināms, ka viņi ir radījuši ievērojamus iekšējus un ārējus tirdzniecības ceļus, kam bija izšķiroša nozīme Taizemes vēsturē. Khmeru Impērija sāka paplašināties Taizemes virzienā no IX gadsimta līdz XI gadsimtam, un Khmeru kultūrai bija liela ietekme uz Taizemes .

XIII gadsimtā Taizemieši kļuva par dominējošo spēku valstī. 1238. gadā tika izveidota Sukhothai Karaliste, un līdz ar to Taizemē sākas “Zelta laikmets”. Taizeme ļoti attīstītājas šajā laikā, un pat tika izveidota Taizemes alfabēta. Theravadas Budisms kļuva par galveno reliģiju valstī. Tomēr pēc karaļa Hamhaenga (Zelta laikmeta atbalstītājs) nāves 1298. gadā sākas Ajutaja dominēšana Taizemē.

XIV gadsimta vidū, Ajutaja karaļvalsts nostiprinājās centrālajos Taizemes reģionos. Neskatoties uz Birmas okupācijas periodu, Ajutaja valstība ilga līdz 1767. gadam, valdnieki bija absolūtie monarhi. Viņi centās nostiprināt savu varu Taizemes kaimiņu reģionos un no XVII gadsimta, viņi sāka veidot attiecības ar Rietumu valstīm. Birmas iebrukums 1767. gadā izbeidza Ajutaja valdīšanas laiku.

Birmas okupācija neturpinājās ilgi. Jaunais ģenerāls Fia Thaksin un viņa sekotāji pārrāva Birmas robežas un septiņu mēnešu laikā, viņam sanāca pilnīgi izraidīt Birmas karaspēku no Taizemes. Viņš pārcēla galvaspilsētu tuvāk jūrai, lai veicināt ārējo tirdzniecību un radīt nocietinājums pret iespējamiem Birmas uzbrukumiem. Kad Ajutaja nomira 1767, viņš atstāja valsti bez centralizētās valdības. Ģenerālam Thaksinam bija jāsavieno kopā visas Taizemes provinces.

No XVIII gadsimta beigām iezīmējas Čakri dinastijas sākums, kas līdz pat šai dienai ir valdošā karaliskā ģimene Taizemē. Galvaspilsēta tika pārvietota uz Bangkoku, kur bija uzcēla Lielā Karaliska pils. XIX gadsimta vidū Taizeme izveidoja tirdzniecības attiecības ar Rietumu valstīm, kā arī ar Ķīnu. Karalis Mongkut Rama ieguva troni 1851. gadā. Viņš ir pazīstams Taizemes vēsturē ar valsts modernizāciju un dažādām ekonomiskajām un sociālajām reformām. Viņš arī parakstīja līgumus ar Eiropas valstīm, kas novērsa Taizemes kolonizāciju.

XX gadsimtā, Taizeme pārgāja no absolūtas uz konstitucionālu monarhiju. Demokrātiska valdība tika izveidota 1939. gadā, un valsts nosaukums mainīts no Siāmas uz Taizemi, kas nozīmē “brīvo cilvēku zeme.” Neskatoties uz atbalstu Japānai Otrā pasaules kara laikā, Taizeme atļāva ASV izmantot valsti kā kara bāzi Vjetnamas kara laikā.

26. decembrī 2004. gadā, zemestrīce izraisīja cunami, kas iznīcināja Taizemes rietumu krastu un bija viena no briesmīgākām dabas katastrofām vēsturē. Neskatoties uz zaudētajām dzīvībām un infrastruktūras iznīcināšanu, Taizeme ir atguvusies samērā ātri. Pateicoties daudzajām pludmalēm, aizraujošai naktsdzīvei un neticamai vēsturei, Taizeme joprojām ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē.

Ajutaja
Ajutaja

Ajutajas Karalistes galvaspilsēta

Ajutajas pilsēta atrodas tikai 76 km uz ziemeļiem no Bangkokas, padarot to par visvieglāk pieejamo vēsturisko vietu šajā sarakstā. Pilsēta tika dibināta 1350. gadā kā otrā Taizemes galvaspilsēta, un, domājams, tā bija lielākā pilsēta pasaulē līdz 18. gadsimtam, kad birmieši to sagrāva un nodedzināja. No šī laika perioda paliek tikai drupas, kaut arī nav nepieciešams daudz iedomāties, kā šī pilsēta varēja izskatīties tās zelta gadu laikā.

Apmeklējot Ajutaju Taizemes ceļojumos, Jūs joprojām atradīsit daudz ko apbrīnojušu papildus drupinošajām drupām. Jo īpaši ir vairāki tempļi un pilis, kuriem ir saikne ar pagātni un kas paši par sevi joprojām ir aizraujošas atrakcijas. Daudzus no šiem tempļiem jūs atradīsit kopā Ajutajas vēsturiskajā parkā.

Wat Phra Si Sanphet ir lielākais no tempļiem pilsētā, kas kalpoja par paraugu Bangkokas slavenajam Wat Phra Kaeo, savukārt Wat Mahathat pārsteidz ar savu bezgalīgo Budas statuju kolekciju. Wat Chaiwatthanaram Jūs atradīsiet 120 sēdošas Budas statujas, savukārt Wat Lokaya Sutha – vienu no lielākajām Budas statujām valstī, kas atrodas guļus stāvoklī.

Ja vēlaties redzēt dažus artefaktus, dodaties uz Chao Sam Phraya Nacionālo muzeju, kas ir lielākais muzejs Ajutajā. Muzejā ir visu veidu zelta amatniecība, rotaslietas, ar rokām cirsts frīzes un Budas statujas, kas gadu gaitā ir izraktas no kriptām un tempļiem. Daži no kolekcijas priekšmetiem datēti ar 7. gadsimtu. Taizemes laivu muzejā atradīsit arī simtgadīgas koka laivas, kas ir saglabātas kolekcijas ietvaros.

Papildus šiem tempļiem un muzejiem varat doties arī uz Peldošo tirgu, lai pārlūkotu suvenīrus vairāk nekā 200 veikalos. Atrodoties tik tuvu Bangkokai, Ajutaja ir pieejama dienas braucieniem vai ar nakšņošanu. Ja atrodaties Bangkokā, ceļojot Taizemē, nav attaisnojuma neapmeklēt tās daudzās vēsturiskās vietas.

kvai upe tilts
Tilts pāri Kvai upi

Tilts pāri Kvai upi

Jūs, iespējams, ir zināma Deivida Leana Oskara laureāta filma “Tilts pāri Kvai upi”  (The Bridge on the River Kwai). Šis tilts ir īsts un ka Birmas “Nāves dzelzceļa” posmi tiek izmantoti līdz šai dienai.

Otrā pasaules kara laikā Japāna okupēja Taizemi un izmantoja to kā operāciju bāzi, uzbrūkot britu spēkiem Mjanmā, Indijā un Singapūrā. Valsts tālu rietumos netālu no Mjanmas robežas Japāna uzbūvēja Birmas dzelzceļu, izmantojot sabiedroto ieslodzītos un Āzijas piespiedu strādniekus, lai uzbūvētu divus tiltus un plašu dzelzceļa līniju, kas veicinātu turpmāku iebrukumu Indijā. Mūsdienās šie tilti paliek kā kara nežēlības un netaisnības apliecinājumi, kas izdarīti pret ieslodzītājiem un strādniekiem, kas tos uzcēla.

Ja apmeklējat Khwae Noi un Kančanaburi Taizemē, dodaties iedziļināties Taizemes Otrā pasaules kara vēsturē un uzzināt par šī nozīmīgā dzelzceļa izbūvi. Jūs varat doties uz ziemeļiem no Kančanaburi līdz Mae Klong upei, lai apskatītu divus tiltus, un Jūs pat varat braukt ar vienu no trim vilcieniem, kas katru dienu šķērso šos tiltus. Pēc tam, atgriežoties Kančanaburi, Jūs varat izrādīt cieņu Kančanaburi kara kapsētā, kur aprakti aptuveni 7000 ieslodzītie, un izpētīt Taizemes Birmas dzelzceļa muzeju, kurā aprakstīti tiltu un dzelzceļa būvniecības plāni. Arī JEATH kara muzejs sniedz vēl plašāku ieskatu karā. Ja esat 20. gadsimta vēstures cienītājs vai kara eksperts, nav labākas vietas, kur doties ceļojumos uz Taizemi.

Sukhotai
Sukhotai

Taizemes civilizācijas šūpulis - Sukhothai

Senā Sukhothai pilsēta ir vissvarīgākā vēsturiskā vieta visā Taizemē. Sukhothai, kas atrodas valsts ziemeļdaļā un kas taizemiešu valodā nozīmē “Laimes rītausma”, ir tautā pazīstama kā taju valodas, taizemiešu mākslas un taizemiešu arhitektūras dzimtene. Ja atrodaties Taizemes ziemeļdaļā, pavadiet dažas dienas, lai izpētītu daudzos Sukhothai tempļus un drupas. Nebūsiet vīlušies.

Sukhothai bija Siāmas Karalistes galvaspilsēta 13. gadsimtā. Šajā laika posmā tika uzcelts ļoti daudz tempļu un pieminekļu skaits, kas saglabājas neskarti līdz šai dienai. Dodoties uz Sukhothai vēsturisko parku, savas dienas varēsit pavadīt, pētot šos tempļus un drupas, kas sniedz ieskatu valsts pagātnē.

Sukhothai vēsturiskais parks ir sadalīts piecās zonās ar 21 vēsturisko vietu un četriem lieliem dīķiem, kas izvietoti visās zonās. Kopumā parks aizņem 70 kvadrātkilometrus. Ja Jums ir tikai dažas dienas, lai apmeklētu, koncentrējieties uz centrālo zonu un ziemeļu zonu. Centrālajā zonā ir 11 drupas, no kurām vislabākā ir templis Wat Mahathat, kas bija Sukhothai Karalistes garīgā sirds. Templis ir vislabāk pazīstams ar sēdošo Budas statuju, kuru abās pusēs ieskauj divi stāvoši Budas. Vakarā visa Centrālā zona iedegas spožā sarkanā, dzeltenā un zaļā displejā.

Ziemeļu zonā atrodas arī vairāki tempļi un drupas, no kuriem visiespaidīgākais ir Wat Sri Chum, kurā atrodas 15 m garš Buda. Tempļa sienas rotā arī daži no vecākajiem sienas gleznojumiem valstī, lai gan, ņemot vērā to, ka tie ir uzzīmēti uz šīfera, laika gaitā tie ir izbalējuši. Jums jānoīrē velosipēds, lai apskatītu vietas Sukhothai vēsturiskajā parkā. Tas ir labākais veids, kā ceļot pa drupām sev vēlamā tempā un redzēt visu, ko vēlaties.

Kaut arī Sukhothai tempļi un drupas ir galvenie apgabala akcenti, pilsētā varat atrast arī Ramkhamhaeng Nacionālo muzeju, kurā atrodami artefakti un citi arheoloģiskie atradumi no drupām. Si Satchanalai vēsturiskais parks ir arī izpētes vērts. Tas bija otrais Sukhothai karalistes centrs, un tajā joprojām atrodas senās Budas statujas, pilis un tempļi

Ieskaties ceļojumā!

Cenā iekļauts lidojums
Kambodža, Ceļojums uz Taizemi, Тур в Таиланд
Divas valstis vienā ceļojumā

Pataija – Kambodža – Kočanga – Bangkoka

No€1,319
13 naktis Taizemē
Lidojums no Rīgas
0
Kočanga, ceļojums uz taizemi, тур в таиланд
Populārs ceļojums

Pataija – Kvai Upe – Kočanga – Bangkoka

No€1,189
13 naktis Taizemē
Lidojums no Rīgas
0

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

    Call Now Button

    GDPR