Tajieši bauda relaksējošu dzīvesveidu un ir neticami laipni. Vaijs – parastais sveiciens, kad rokas saliek kopā kā lūgšanā, un tad paceļ augšā pie sejas bet galva nolaista. Tajieši mēdz ģērbties konservatīvi. Apmeklējot tempļus un citas svētās vietas, rokām un kājām jābūt apsegtām. Kurpes jāņem nost pirms ieiešanas Taizemes tempļos vai mājās. Tajiešiem galva ir vissvētākā ķermeņa daļā, un tādējādi to nedrīkst aizskart. Savukārt, kājas viņi neuzskata par svēto ķermeņa daļu, tāpēc sēžot uz grīdas, vairums tajiešu saliks kājas.
Kaut gan Taju valoda ir oficiālā valoda, daudzi cilvēki tūrisma jomās runā un saprot angļu valodu. Theravada Budisms ir populārākā reliģija Taizemē (tā ir oficiālā reliģija). Aptuveni 95% no visiem iedzīvotājiem seko līdzi šai reliģijai. Islāms tiek praktizēts aptuveni 4% iedzīvotāju vidū, savukārt tādas reliģijas kā Hinduisms, Konfūcisms, Daoisms un Kristietība var satikt tikai Bangkokā.
Taizemē, dominē tropu un mitrs klimats lielākā gada daļā, bet daži no valsts reģioniem piedzīvo trīs sezonas (iekšējais apgabals), savukārt pārējie reģioni tikai divus (dienvidu pussalas reģions).
Iekšzemes Taizemes provinces piedzīvo trīs sezonas: vēsā sezona, karstā sezona un lietus sezona. Vēsā sezona parasti ilgst no novembra līdz maijam, tomēr, neskatoties uz nosaukumu, vienīga vieta, kur patiešām temperatūra var nokrist ir ziemeļu kalnos. Šajos mēnešos laika apstākļi ir sausi, tāpēc tas laiks ir populārākais ceļojumiem uz Taizemi. Karstā sezona ilgst no marta līdz maijam, un to raksturo intensīvais siltums un mitrums, dažreiz arī lietus. Lietus sezona ilgst no maija līdz novembrim, kad dominē dienvidrietumu musons.
Taizemes dienvidu pussalas piedzīvo divas sezonas, lietaino un sauso, bet notiek dažādos laikos atkarībā no krasta. Andamanas piekrastē dienvidrietumu musons nāk no aprīļa līdz oktobrim, un Taizemes līcis saņem vislielāko nokrišņu daudzumu no septembra līdz decembrim.
Taizeme atrodas Dienvidaustrumu Āzijas centrā. Tā robežojas ar Mjanmu uz ziemeļrietumiem, Laosu uz ziemeļaustrumiem, un Kambodžu austrumos. Ar iedzīvotāju skaitu ~69 miljoni, Taizeme ir sadalīta 76 politiskajās provincēs. Bangkoka ir politiskais, tirdzniecības, rūpniecības un izglītības centrs. Taizemes ģeogrāfiju var iedalīt četros atsevišķos reģionos: rietumu, ziemeļaustrumu, un dienvidu reģionu.
Rietumu reģionu raksturo mežu kalni, kas kļūst lielāki virzienā uz ziemeļiem. Tā ir Taizemes daļa kur var piedzīvot auksto laiku, un ir mājvieta lielākajai savvaļas dzīvnieku daļai. Augstākā virsotne Taizemē Doi Inthanon 2,565m atrodas Čiangmajas provincē. Ziemeļaustrumu reģions sastāv no Khorata un Isana novadiem. Khorata stiepjas uz dienvidiem no robežas ar Taizemi un Kambodžu un Isana reģions ir visvairāk apdzīvotā platība Taizemē netālu no Bangkokas. Taizemes iekšējā daļā dominē līdzenumi. Centrālie līdzenumi pazīstami kā “Āzijas rīsu bļoda”, jo tur atrodas daži no pašam auglīgajām teritorijām pasaulē rīsu un augļu audzēšanai. Taizemes dienvidi sniedzas līdz Malaizijas pussalai ar Siāmas līci austrumu krastā un Andamanu jūru rietumu piekrastē. Tas nozīmē, ka Taizemē tūrists atradīs fantastiskās pludmales. Populārākie Taizemes tūristu galamērķi, piemēram, Phuketa un Koh Samui atrodas valsts dienvidos.
Visas vietas ir aizpildītas