lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
Šrilanka, шри-ланка

Kāpēc ir vērts doties ceļojumā uz Šrilanku?

Šrilanka - ekskursijas un pludmale

Viens no mūsu populārākajiem ceļojumiem!

Vilciens Šrilankā

Īss pārskats par valsti

Kāpēc ir vērts doties ceļojumā uz Šrilanku? Šrilankā ir daudz ko atklāt katram ceļotājam. Šī mazā salu valsts uz dienvidiem no Indijas ir pilna ar senām drupām, zaļiem džungļiem, saulainām pludmalēm, neticamu ēdienu un draudzīgiem cilvēkiem, lai jūs varētu redzēt, kāpēc tā pastāvīgi kļūst arvien populārāka kā alternatīva parastajiem tūristu galamērķiem. Dažos veidos Šrilanka mazina plaisu starp Indiju un Dienvidaustrumu Āziju, jo tai ir daudz abu galamērķu pievilcības. Tomēr tā ir arī pati sava vieta, kurai ir daudz kultūras (nemaz nerunājot par kulinārijas) aromātu, ko atklāt. Tā ātri kļūst par vienu no stilīgākajiem vietām, kur doties Āzijā, tāpēc obligāti plānojiet Šrilankas ceļojumu savā nākotnē.

Šrilanka atrodas tieši Indijas dienvidaustrumos, Indijas okeānā. Cilvēki salā ir nodzīvojuši vismaz 3000 gadus, un arheoloģiskie dati liecina, ka vismaz 125 000 gadus atpakaļ pirmsvēsturiskās aktivitātes uz salas jau ir bijušas.

Pēc gadsimtiem ilgas budistu un hinduistu valdīšanas sala viduslaikos kļuva par nozīmīgu tirdzniecības pieturvietu, un to 1815. gadā kolonizēja briti. Britu valdīšanas laikā tā pastāvēja ar nosaukumu Ceilona vairāk nekā gadsimtu līdz 1972. gadam, kad valsts ieguva neatkarību un nekavējoties izcēlās pilsoņu karš, kas ilga līdz 2009. gadam. Šodien Šrilanka beidzot ir stabila un gatava parādīt pasaulei savu neticamo salu un kultūru.

Kad labāk braukt uz Šrilanku?

Šrilankas laikam ir trīs atšķirīgas ceļojumu sezonas. Augsta sezona ir no novembra līdz martam, kad dienvidu un rietumu pludmales ir pārpildītas ar ārzemniekiem, kas mājās izvairās no aukstuma. Šis periods sakrīt ar musonu sezonu, kad ziemeļos un austrumos lietus no oktobra līdz janvārim pārmērīgi līst.

Starpsezona sākas aprīlī un atkal no septembra līdz novembrim. Šis ir labākais laiks, lai piedzīvotu salu valsts lieliskos laika apstākļus par saprātīgu cenu. Iespējams, ka tas nav vispopulārākais gada laiks, lai dotos ceļojumā uz Šrilanku, taču tas, iespējams, ir vislabākais.

Zema sezona ir no maija līdz augustam, kad mitrā sezona pāršalc salas dienvidus un rietumus. Šajā laika posmā Šrilankā jūs atradīsiet vispieejamākās cenas, taču Jums nesanāks apmeklēt daudzas populāras vietas valstī, jo tur būs nedaudz slapjš.

Kur sākt?

Jūs varat sākt lielākajā valsts daļā un baudīt lielisku atpūtu. Tomēr ir dažas pilsētas, ar kurām ir īpaši labi sākt, kad dodaties atvaļinājumā Šrilankā.

Galvaspilsēta Kolombo ir dabisks sākumpunkts ceļojumam pa salu, jo tajā atrodas galvenā starptautiskā lidosta. Savulaik pazīstama kā “Austrumu dārzu pilsēta”, Kolombo vēl nav gluži atguvis šo slavēto statusu, taču ir cītīgi strādā, lai atjaunotu sevi kā tikšanās vietu starp austrumiem un rietumiem. Papildus vietējām kultūras ietekmēm Kolombo bija dalīta starp portugāļiem, holandiešiem un britiem, tāpēc šai pilsētai ir visu šo koloniālo spēku nospiedumi. Pilsētas centrā ir daudz burvīgas koloniālās arhitektūras, savukārt rosīgie tirgi un centri ir lieliskas vietas, kur doties pēdējā brīža suvenīru iegādē pirms atgriešanās lidojuma. Jūs atradīsit arī pievilcīgus pludmales kūrortus, kas pieejami ziemeļu un dienvidu virzienā – Negombo un Kalutara.

Dienvidrietumu krastā jūs atradīsit Galle, kas agrāk bija holandiešu tirdzniecības osta koloniālās ēras laikā. Mūsdienās Galle ir miegaina pilsēta, kas ir lieliski piemērota ceļotājiem, kuri vēlas atpūsties no tipiskās tūristu karsto punktu burzmas. Šeit nav daudz naktsdzīves, taču ir daudz vēstures un izsmalcinātības. Vecais Portugāles forts ir galvenā atrakcija pilsētā, bet pilsētas centrā kopumā ir visdažādākās mošejas, baznīcas un koloniālās savrupmājas, kas pārspēj ēkas, kuras atrodas salīdzināmajās Dienvidu un Dienvidaustrumu Āzijas pilsētās.

Ja vēlaties parastās dzīves garšu Šrilankā, dodieties uz Kandiju, kas mazina plaisu starp vēsturisko galvaspilsētu un rosīgo mūsdienu pilsētu. Klimats ir slapjš un silts, kas ir raksturīgs šai salai, bet tas ir arī krāšņs, ja nāk lietus vai spīd saule, jo tas atrodas blakus gleznainajam Kandija ezeram. Vasarā pilsēta izvirzās ar tādiem festivāliem kā Kandy Esala Perahera, kas notiek jūlijā un augusta sākumā. Esala Perahera centrā ir Kandija galvenā atrakcija: Svētās Zobu relikvijas templis, kurā atrodas paša Budas zobs.

Ko darīt Šrilankā?

Dažas atrakcijas Šrilankā ir tikpat svarīgas kā tās vēsturiskās vietas. Ziemeļu pilsēta Anuradhapura ir valsts bijusī galvaspilsēta un UNESCO pasaules mantojuma vieta, kas ir pilna ar budistu tempļu drupām no Anuradhapura Karalistes laikmeta (no 377BC līdz 1017AD). Jūs varat apsekot arheoloģiskās vietas un Šrilankas pagātnes atliekas. Polonnaruvā varat izpētīt vēl vienu Šrilankas vēstures šķēli: Polonnaruvas Karalisti, kas valdīja visā valstī no 11. līdz 14. gadsimta sākumam. Polonnaruva ir ievērojama ar tempļa drupām un kapa pieminekļiem, visizplatītākie ir četrstūris – sena budistu struktūra, kas atrodas drupu centrā.

Kataragamā Jūs varat vēl vairāk iedziļināties valsts reliģiskajās tradīcijās, kas katru gadu vasarā piesaista tūkstošiem reliģisko apmeklētāju. Svētceļnieki divu mēnešu laikā ar kājām dodas no ziemeļiem uz dienvidiem, pēdējā brauciena laikā dodoties uz Kataragama templi. 

Droši vien visnozīmīgākā senā vieta salā ir Sigirija. Izceļoties no džungļiem, šo masīvo iežu nosaka tās stāvas sienas un plato, ko vainago drupas. Senā Kassapas karaliste uz klints uzcēla nocietinājumu sēriju, ar pils vai cietokšņa drupām saglabājusies līdz mūsdienām. Apmeklējot Sigiriju, Jūs varat uziet pa kāpnēm augšpus, lai sasniegtu virsotni un izpētītu drupas. Skats no plato ir ievērojams, bet klints redzamība no zemes, kas paceļas no zaļās zemes, pati par sevi ir brīnums.

Ja Jūs neesat vēstures cienītājs, Jūs joprojām atradīsiet daudz, ko var apskatīt Šrilankā. Valsts ir slavena ar savām pludmalēm, neatkarīgi no tā, vai tas ir posms ap Kolombo Negombo un Kalutara, vai Unavatuna netālu no Galle pilsētas. Džungļi ir arī neticami, īpaši kā Jalas nacionālajā parkā (Yala National Park) valsts dienvidaustrumos. Jalas nacionālajā parkā, kas ir valsts slavenākais dabas rezervāts, atrodas vairāk nekā 1200 kvadrātkilometru līdzenumu, mežu un lagūnu, kur var pamanīt pērtiķus, ziloņus, bifeļus un visdažādākos aizraujošos augus un ziedus. Mitrs un siltais Šrilankas klimats padara to par salu, kurā ir daudz dabas.

Ko ēst Šrilankā?

Ja Jums garšo pikants ēdiens, Jums jādodas uz cienastu Šrilankā. Ja Jums nekad agrāk nav bijusi pieredze ar Šrilankas ēdienu, Jūs noteikti šaubīgi domājat, ka tas ir līdzīgs Indijas virtuvei. Tā kā Šrilanka ir ģeogrāfiski tuvu Indijai, ietekme ir izplatījusies starp divu valsts virtuvēm. Tomēr Šrilankai patiešām ir sava virtuve ar neticamu garšu un spēcīgu garšvielu sajaukumu, kas jūs sagaida.

Tāpat kā daudzi dienvidu un dienvidaustrumu Āzijas ēdieni, Šrilankas ēdiens lielā mērā ir atkarīgs no rīsiem un karija. Patiesībā galvenos ēdienus bieži sauc vienkārši par “rīsiem un kariju”. Papildus rīsiem, kā arī kardamona un karija garšvielām, kas ir svarīgas aromatizēšanai, kokosrieksti un vietējie augļi un dārzeņi atrodas gandrīz katrā ēdienreizē. Parasti izmantoto arī tādas jūras veltes kā krabis vai zivis, kā arī cūkgaļu, vistu vai pat jēra un kazas gaļu.

Tāpat kā daudzās kultūrās, arī šrilankieši bauda trīs ēdienreizes dienā. Brokastis ir pasniegti neilgi pēc saullēkta, un tās sastāv no svaigiem augļiem un no rīsiem un kokosriekstiem gatavotas pankūkas. Pusdienas ir galvenā dienas maltīte, ko ēd no pusdienlaika līdz 14:30. Tas sastāv no rīsiem un karija, ko parasti gatavo ar lieliem gaļas gabaliņiem neatkarīgi no tā, kāda gaļa ir pieejama. Rīsiem un karijam vienmēr tiek pievienoti sānu ēdieni, piemēram, lēcu čipsi, Dhal, kokosriekstu sambāls, sīpolu garša un skābo laima marinējumi. Vakarā cilvēki bauda vakariņas, kas sastāv no mazākiem ēdieniem, piemēram, pikanta jūras veltes karija vai ceptiem rīsiem. Vakariņas tiek pasniegtas no pulksten 7 līdz 21.

Ja jūs patiešām vēlaties izbaudīt unikālus Šrilankas ēdienus, pasūtiet skābo zivju kariju vai kāpostu mallungu (kas sastāv no sasmalcinātiem zaļumiem, kokosrieksta un sīpola). Neatkarīgi no jūsu gaumes, ēdiens būs noteikts Jūsu Šrilankas atvaļinājuma akcents.

Kā pārvietoties Šrilankā?

Tā kā Šrilanka ir maza, tajā ir salīdzinoši viegli pārvietoties. Tomēr infrastruktūra nav līdzvērtīga Eiropas vai Austrumāzijas valstīm. Autobusi un vilcieni ir lētākais un ērtākais ceļš pārvietošanai. Sabiedriskais transports var būt pārpildīts, it īpaši autobusos, taču tā ir autentiska pieredze un ļoti lēta. Autobusi ir ātrāki nekā vilcieni, bet parasti nē tik ērti. Sabiedriskais transports ir vairāk pārpildīts nekā privāti varianti, bet privāti autobusi ir ērtāki un parasti arī ātrāki. Tomēr tās vismaz divreiz pārsniedz sabiedriskā transporta izmaksas.

Varat arī iznomāt automašīnu vai automašīnu ar šoferi, lai apceļotu valsti pēc sava grafika. Tomēr ceļa apstākļi var būt nedaudz bīstami, un ceļu satiksmes noteikumi ir atšķirīgi nekā Eiropā. Jūs varat arī iznomāt velosipēdus un braukt ar velosipēdu pa pilsētām, kas ir vienkāršs veids, kā apceļot Šrilanku. Labākās vietas riteņbraukšanai ir tādas vēsturiskas vietas kā Anuradhapura un Sigirija.

Šrilanka - ekskursijas un pludmale

Viens no mūsu populārākajiem ceļojumiem!

Vilciens Šrilankā

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button