lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv

Nepāla: informācija par galamērķi

Nepāla

Informācija par galamērķi

Nepāla, kas atrodas starp Ķīnu un Indiju, ir ne tikai mājvieta augstākajam kalnam pasaulē, visdziļākajai aizai, kalnu upēm, tempļiem un pilīm, bet arī mājvieta bagātīgai un daudzveidīgai etniskajai kultūrai. Mājvieta drosmīgiem Gurkhiem un leģendāriem Šeriem. Ar bagātīgām tradīcijām Nepāla personificē smaidīgo nepāliešu patieso siltumu. Viena no jaunākajām republikām pasaulē Nepāla piedāvā neticamas iespējas piedzīvojumiem daudzveidīgajā reljefā no augstiem Himalajiem līdz līdzenumiem, veidojot Tarai jostu. Ceļojumā uz Nepālu tūristi varēs izpētīt kultūras tradīcijas, kas ir neatņemama Nepāla dzīves sastāvdaļa, un tajās piedalīties. Nepāla ir viens no iespaidīgākajiem ceļojumu galamērķiem pasaulē. Nepāla aptver Himalaju centrālo daļu, 1310 krāšņās virsotnes, kas pārsniedz 6000 metrus, ieskaitot astoņas no pasaules augstākajām 14 virsotnēm 8000 metru augstumā, plīvojošu upi, slīdošus terases kalnus; sulīgs, tvaikojošs tropisks un augstkalnu līdzenums, kas atgādina Tibetu. Galvaspilsēta Nepāla, Katmandu ielejā, auglīgā zaļā bļoda, kas atrodas Himalaju pakājes vidū, ir krāšņas mākslas oāze un senās un izsmalcinātās kultūras mājvieta. Nepāla ir dažādu etnisko mozaīku sajaukums.

Par Nepālu īsumā

Oficiāli augstākā valsts uz Zemes, Nepāla parasti tiek dēvēta par pasaules jumtu. Tas, šķiet, ir piemērots Himalaju nācijai, kur planējošie, sniegotie kalni pazūd mākoņos kā kāpnes uz debesīm. Everesta kalns ir zvaigžņu atrakcija. Tūristi savās gaitās iet pārgājienos un apbrīno pasaules augstāko virsotni, kas flirtē ar stratosfēru 8,848 m augstumā. Bet šī burvīgā valsts ir daudz vairāk nekā tikai kalni.

Galvaspilsēta

Katmandu

Iedzīvotāji

28 miljoni

Valoda

Nepaliešu

Valūta

NPR - rūpija

Laika zona

GMT+05:45

Elektrība

D, M, C-tipa (Eiropas)

Valsts kods

+977

Sveiki!

नमस्ते

[Namaste]

Ko ēst Nepālā?

momo

Nepaliešu virtuve

Nepāliešu virtuve apvieno dažādas sastāvdaļas, paņēmienus un īpašības no kaimiņvalstīm ar savu gastronomijas vēsturi. Nepālas tautai, kas atrodas Himalajos, ir daudz dažādu izcelsmju un etnisko piederību, un šī dažādība ietekmē valsts virtuvi. Nepālas ēdieni parasti ir veselīgāki nekā vairumam citu Dienvidāzijas virtuvēm, tie mazāk paļaujas uz tauku izmantošanu un vairāk uz dārzeņiem, liesu gaļu, marinētām sastāvdaļām un salātiem. Kamēr Nepāla izjūt smagas ietekmes no saviem tuvākajiem ģeogrāfiskajiem kaimiņiem, piemēram, Indiju, Ķīnu un Tibetu, šī kalnainā valsts savas robežas ārpuses atvēra tikai piecdesmitajos gados. Šis faktors papildus transporta un tirdzniecības grūtībām Nepālas ģeogrāfiskajā stāvoklī joprojām ir koncentrējies uz vietēji audzētu produktu izmantošanu.

Momo

Momo ir Nepālas pelmeņu versija, un parasti tie satur tvaicētus dārzeņus vai gaļu. Momo parasti pievieno vienu vai divus mērces, bieži ar tomātu pamatni vai raudzētiem dārzeņiem. Garšvielas Nepālā dažreiz ir diezgan pikantas, un tās bieži satur neapstrādātu čiliju un ķiplokus. Ir daži interesanti momo varianti ar pildījumiem, kas saistīti ar sieru vai kartupeļiem.

Dal Bhat

Ja Nepālai būtu nacionālais ēdiens, tas būtu Dal Bhat. Šķērsojot robežu no Bengālijas, Dal Bhat sastāv no rīsu (vai aizstājēju) centra un lēcām, kurus ieskauj dažādi ēdieni. Sānos var būt marinēti gurķi, kraukšķīgi ēdieni, gaļa vai zivis, jogurts un čatnijs. Rīsus Nepālā regulāri aizstāj ar roti – neraudzētu maizi. Šī ēdiena varianti ir neskaitāmi, taču, apmeklējot viesus, ir svarīgi izmēģināt vismaz vienu no tiem, lai iegūtu autentisku Nepālas virtuves garšu.

Thukpa

Thukpa ir Nepālas karstā nūdeļu zupa, kas satur gaļas un dārzeņu gabalus. Šis ziemīgais gardums ir populārs Katmandu un citos Nepālas kalnu reģionos. Rūpīgi garšvielām pievienotais gaļas ēdiens ēdienam piešķir ļoti patīkamu aromātu, gaļas virskārtas atspoguļo Nepālas faunu un var svārstīties no jaku, kazas un jēra gaļas līdz vistas gaļai. Ēdiens ir īpaši populārs Nepālā un Tibetā, taču nepāliešu versija dažkārt ir pikantāka, padarot to populārāku nekā tās tibetiešu variantu. 

Top 6 vietas, kuras jāapmeklē Nepālā

Pashupatinath Nepal

Tā ir milzīga struktūra uz Bagmati upes. Hinduistu kremācijas ceremonijas šeit notiek rūpnieciskā mērogā. Apmeklētāji tiek aicināti skatīties no malas rituālus, kas varētu šķist nedaudz dīvaini, bet hinduistiem nāve ir svarīga dzīves ceļa sastāvdaļa.

Čitvana

Nepālā ir daudz savvaļas dzīvnieku, un Čitvanas nacionālais parks ir labākā vieta, kur to apskatīt.Tur dzīvo degunradži, leopardi, savvaļas ziloņi, slidenie lāči, hiēnas, savvaļas suņi, mangusti, brieži, pērtiķi un karaliskais Bengālijas tīģeris. Parkā ir arī vairāk nekā 500 dažādu putnu sugu.

Swayambhunath stupa

Šis ir vissvētākais budistu templis Nepālā. Tas ir vecākais šāda veida templis valstī, kas datēts ar 13. gadsimtu. To dēvē arī par “Pērtiķu templi”, jo tajā dzīvo daudz pērtiķu. Katru rītu un vakaru jūs redzēsit budistus, kuri ierodas griezt lūgšanu ratus.

Boudhanath Stupa

Boudhanath Stupa ir lielākā budistu stupa pasaulē. Apkārt stupai ir daudz darbnīcu, kas ražo Tibetas amatniecības izstrādājumus. Apkārt stupai klejo arī tibetiešu mūki sarkanbrūnos tērpos.

Pokhara

Pokhara nav tikai Annapurnas trekinga maršrutu sākumpunkts. Šis ir skaists kūrorts ezera krastā. Tā ir pilsēta ar daudziem veikaliem, ēdināšanas un izklaides iespējām. Tā ir laba vieta, kur atpūsties un baudīt ainavu.

Australian camp nepal

To var izdarīt gan no Katmandu, gan no Pokharas, un pārgājieni atkarībā no Jūsu interesēm un spējām var būt viegli vai smagi. Pokhara ir populārāks sākumpunkts skaistās Annapurnas kalnu grēdas tuvuma dēļ.

Kas jāņem līdzi Nepālā?

holiday, ceļojumu blogs, блог о путешествиях, ceļojumu galamērķi, направления путешествий

Sauļošanās krēms

Lielāks augstums nozīmē lielāku ultravioletā starojuma un saules apdegumu risku. Noteikti sekojiet sauļošanās līdzekļa lietošanai tāpat kā pludmalē. Nepālas piedzīvojumi Jums patiks daudz vairāk, ja Jūs iztiksiet bez apdeguma un noguruma.

Apavi pārgājienam

Lielākā daļa no Nepāla piedāvātajām aktivitātēm ir āra teritoriju izpēte, un labi pārgājienu apavi, kas jau ir iestaigāti, pasargās Jūs no muguras un kāju sāpēm. Nav svarīgi, kur tas pārgājiens būs – Annapurnas kalnos vai Čitvanas parkā. 

Aktivētā ogle

Jauni ēdieni, dažāda veida baktērijas, jauns klimats vai tāls ceļš var patiešām sabojāt Jūsu gremošanu. Pievienojiet tam vēl eksotiskākus ielu ēdienus, kurus, visticamāk, izmēģināsit. Aktivētā ogle absorbē toksīnus Jūsu gremošanas traktā, lai pēc iespējas ātrāk Jūs varētu atgriezties normālā stāvoklī.

×

Visas vietas ir aizpildītas

Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
KONTAKTI

GDPR

    Call Now Button