Malta – īsta Vidusjūra! Lidojums no Rīgas + viesnīca + transfēri + ekskursijas. Pludmales atpūta.

 • Maltu veido septiņu salu arhipelāgs Vidusjūrā.
 • Malta atrodas 80 kilometrus uz dienvidiem no Sicīlijas.
 • Lai gan tā ir arhipelāgs, tikai trīs lielākās salas – Malta, Gozo un Komino ir apdzīvotas.
 • Valletta ir mazākā galvaspilsēta Eiropas Savienībā.
 • Dēļ tās stratēģiskas atrašanās vietas, Malta bija vairākas reizes okupēta. Tā ieguva neatkarību 1964. gadā.
 • Malta ir populārais tūrisma galamērķis, tai ir silts klimats, daudzas atpūtas zonas, kā arī arhitektūras un vēstures pieminekļi, tostarp deviņi, kas ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojumā.
 • Maltas klimatu ietekmē Vidusjūra. Ziemas ir slapjas un vējainas. Vasaras gandrīz 100% garantēti būs sausas un karstas.
 • Pludmales sezona ilgst apmēram 6 mēnešus no aprīļa beigām līdz oktobra beigām.

Ceļojumu cenas no 429€ + ekskursiju pakete 115€

Ceļojumu datumi:

21.05.2017

11.06.2017

18.06.2017

09.07.2017

16.07.2017

13.08.2017

20.08.2017

10.09.2017

17.09.2017

 

Ceļojuma programma:

1. diena –  Lidojums Rīga-Malta

Tikšanās Rīgas lidostā ~21:00

22:50 Lidojums Rīga-Malta

2. diena – ekskursija uz Mdinu

2:10* Ierašanās Maltā
Malta – valsts ar senu vēsturi. Valsts galvaspilsētas nosaukums ir cēlies no finikiešu valodas „maleta”-„pajumte”. Salas piekraste sastāv no dabiski veidotām nelielām piestātnēm, kas agrāk kalpoja kā pajumte jūras ceļotājiem. Šajā nelielajā zemes apgabalā ir izvietoti daudzi unikāli arhitektūras pieminekļi no visiem cilvēces vēstures periodiem, no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Noslēpumainie Maltas megalītiski tempļi ir par 500-1000 gadiem vecāki nekā Gizes piramīdas. Tieši šeit savas pēdas atstāja finikieši, arābi un normaņi, un Sv. Jāņa ordeņa bruņinieki, un pat Napoleons. Pasaules civilizācijas nāca un devas prom, taču Malta ir vēl šodien. No pēdējiem kolonizatoriem – britiem mantojumā palika otrā valsts valoda.

Transfērs uz viesnīcu.

Izmitināšana viesnīcā. Atpūta. Brokastis viesnīcā “Zviedru galds”.

12:00 Došanās uz ekskursiju uz viduslaiku galvaspilsētu – Mdinu. Kādreiz šajā vietā bija plaukstoša romiešu pilsēta, vēlāk arābu laikā, Mdina kļūst par citadeli, un ar spāņu atnākšanu – par greznu viduslaiku galvaspilsētu, kur pilis stāv blakus kopā ar klosteriem un nelielām kapelām – ne velti aragoniešu karalis Aļfonso sauca Mdinu par pērli savā kronī. Galvenā iela atvedīs mūs uz Mdinas bastejiem, no kurienes paveras lieliski skati gandrīz uz visu Maltu. Ekskursijas beigās mēs apmeklēsim arodu centru pilsētā Ta-Ali, kur taisa gandrīz visus suvenīrus un var paverot meistaru darbu un iegādāties izstrādājumus no stikla, sudraba un keramikas.
Atgriešanās viesnīcā.

3. diena – ekskursija uz Valletu

Brokastis.

Brīva diena vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz Maltas galvaspilsētu – Valletu. Pilsētu dibināja Varens Hospitaleru Ordeņa Maģistrs – Žans Parizo de Valets, kurš arī deva nosaukumu jaunajai galvaspilsētai 1956. gada martā. Šodien Valetta – varens arhitektu un kara inženieru meistardarbs, kuri tik nelielā teritorijā ir gan lieliskās pilis, gan neieņemami bastioni. Šodien Valetta ir vienīga galvaspilsēta, kura sākumā uzcelta uz papīra un pēc tam uzcelta iz kadreiz tukša Sčiberrasas raga. Ekskursijas sākumā mēs apmeklēsim Barakas augšējos dārzus, no kurienes veras lieliska Lielas ostas panorāma. Pēc tam mēs dosimies pastaigā pa pilsētu, apstājoties pie nozīmīgākajām ēkām, kurus uzbūvēja bruņinieki-hospitaleri. Mēs apmeklēsim arī Svētā Ioana katedrāli (ieejas biļete tiek apmaksāta papildus ~ 6 EUR), kur apskatīsim slavena mākslinieka Kavardžio darbus. Pēdējā apstāšanās pie Varenu Maģistru pils.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (par papildus samaksu).

4. diena – Rotonda Mosta katedrāle, Palacco Parizio pils, San Anto dārzi

Brokastis viesnīcā.

Pirmajā dienas pusē ekskursijas brauciens uz Rotonda Mosta katedrāli, Palacco Parizio pilī un San Anto dārziem (pēc vēlēšanās par papildus maksu). Slavenā Sv. Dievmātes katedrāle vai Rotonda Mosta (Mosta Domem, Mosta Rotonda) – viena no pasaulē lielākām katedrālēm, ieņem ceturto vietu pasaulē pēc rotоndas apjoma. Pirmais akmens katedrāles dibināšanai tika ielikts 30. maijā 1833. gadā. Celtniecība ilga 27 gadus!

Slavenā Palazzo Parisio pils pieder Scicluna dzimtai, kura ir viena no Maltā atpazīstamākajām ģimenēm. Palazzo Parisio pils ir uzbūvēta 1890. gadā Maltas uzņēmēja Palazzo Parisio vadībā, kurš izveidojot to ar greznu interjeru. Šī pils ir būvēta baroka stilā, teritorijā esošie ziedu dārzi krāšņi papildina apskates ainavu, kuru mēdz salīdzina ar slaveno Versaļu samazinātā versijā. Palazzo Parisio pils tika restaurēta, un šobrīd ir atvērta publiskai apskatei, kā maltiešu 19. – 20. gs. arhitektūras pērle. Ieejas maksa Palazzo Parisio pilī – 12 EUR (apmaksa uz vietas).

San Anto dārzi (San Anton Gardens) vietējie tos mēdz dēvēt par prezidenta dārziem. Šajos dārzos labi ir aizvest tos cilvēkus, kas uzskata, ka Malta tie ir tikai dzelteni akmeņi, izdeguši saulē zālāji un lauki, minimāls zaļās krāsas tonis ainavā. Liela zālaugu daudzveidība, košas krāsas, strūklakas un dzīvas radības novērsīs visas šaubas un stereotipus. Dārzā ir apkopoti visi iespējamie ziedi un krūmāji no Vidusjūras floras, izaudzēti un saglabāti gadsimtiem veci koki, savukārt akmens urnas , strūklakas, dīķi un šī dārza puķudobes sniegs īstu baudu floras cienītājiem.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (par papildus samaksu).

5. diena – kruīzs apkārt Maltai

Brokastis viesnīcā.

Kruīzs apkārt Maltai visai dienai (pēc vēlēšanās par papildus samaksu). Kruīzs visai dienai notiek apkārt Maltai ērtajā kuģī ar 100 cilvēku ietilpību. Jūs izbaudīsiet salas burvīgās ainavas, kā arī neaprakstāmo ūdens nokrāsu, kas apskauj visu Maltu apkārt. Šis kruīzs sāksies ar ievērojamāko objektu apskati kā bastioni apkārt Valletai. Vēlāk mēs nokļūsim uz dienvidiem Maraskalas pilsētas pusē. Pēc maršruta dosimies gar Zilo Grotu, tad uz rietumiem, kur izvietojušās pašas augstākās Maltas klintis Dingli, tad pie Ankor Bej ielejas, kur kādreiz tika filmēta filma „ Jūrnieks Papaijs”. Šīs ekskursijas spilgtākā detaļa ir kristāldzidrais ūdens Zilajā Lagūnā pie Komino salas.

Gardas pusdienas – zviedru galds ar dzērieniem, bārs ir iekļauts šīs ekskursijas cenā. Pēc pusdienām brīvais laiks peldei pirms tā kā atgriezties atpakaļ.

Atgriešanās viesnīcā. Brīvais laiks, atpūta pie jūras.

Vakariņas viesnīcā (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu).

6. diena – Sengleja, Kospika un Birgu

Brokastis viesnīcā.

Brīva diena vai pēc vēlēšanās par papildus maksu pirmajā dienas pusē mēs apmeklēsim trīs pilsētu apvidu – Sengleju, Kospiku un Birgu – kur sākotnēji, ieceļojot Maltā 1530. gadā apmetās Hospitaleru Ordenis. Pirmās pilis, kapelas, inkvizitora pilis, pirmie nocietinājumi un Ordeņa galeru (no koka grebtu kara kuģu) piestātnes vietas – visu šo mēs ieraudzīsim šīs ekskursijas laikā. Tālāk mēs dosimies uz zvejniekciemu Marsašloka, kur svētdienās krāsainās zvejnieku laivās notiek zivju tirdzniecība.

Pēc tam mēs dosimies pie slavenā Zilā Grota, kur varēs pavizināties ar laivu (papildus maksa 8.00 EUR, apmaksājas patstāvīgi ekskursijas laikā) un apskatīt daudzas alas, pārsteidzošu tirkīza krāsas ūdeni un majestātiskas piekrastes klintis.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu).

7. diena – brīva diena, atpūta pie jūras

Brokastis viesnīcā.

Brīva diena, atpūta pie jūras.

Vakariņas viesnīcā (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu).

8. diena – ekskursijas brauciens uz Gozo salu

Brokastis viesnīcā. Brīvais laiks.

Numuru atbrīvošana.

Brīvais laiks vai ekskursijas brauciens uz Gozo salu (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu). Pēc 20 min pārcelšanās ar prāmi (prāmja biļetes cena ~ €5), mēs burtiski nokļūstam kā cita pasaulē.  Gozo – zaļa un vienmēr plaukstoša sala, dzīves ritms šeit ir vienmērīgs, nesteidzīgs, visapkārt jūtamajā senlaicīgu tradīciju ietekmē. Ta-Pinu, kur atrodas brīnumaina Jaunavas Marijas svētbilde, šodien tā ir svētceļojumu vieta ne tikai maltiešiem, bet arī iebraucējiem. Iepazīšanās ar Gozo turpināsim salas galvaspilsētā – Viktorijā, kuru vietējie iedzīvotāji pēc ieraduma sauc par Rabatu, bet augšēju nocietinātu daļu – Citadella. Brīvajā laikā tur var nobaudīt tradicionālās maltiešu uzkodas – vietēju sieru, sautētu trusi, olīvas, maizi ar tomātiem, kaperus, kā arī papildināt garšas buķeti ar kādu izsmalcinātu vietēja vīna glāzi.

Tieši tur tika filmēta visiem pazīstamais seriāls “Game of Thrones”. Jums būs iespēja ne tikai apskatīt Azura logu, bet arī atstāt atmiņai brīnišķīgas bildes. Būs arī iespēja izbraukt ar laivu (par papildus maksu).

Brīvais laiks.

Тransfērs uz lidostu. Reģistrēšanās lidojumam.

9. diena –  lidojums Malta — Rīga

2:10* Lidojums Malta — Rīga

6:50* Ielidošana Rīgas lidostā.


Cenā ir iekļauts:

 • Lidojums Rīga-Malta-Rīga (airBaltic)*
 • Bagāža 20 kg
 • Rokas bagāža 8 kg (maksimālais izmērs 55х40х20 cm)
 • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta
 • Dzīvošana viesnīcā 3★ — 7 naktis ar brokastīm (divvietīga izmitināšana)
 • Grupas vadītāja pakalpojumi visā brauciena garumā (krievu un latviešu valodās)

*Lidojumu laiks var mainīties

Pēc vēlēšanas var paņemt citu viesnīcu par piemaksu. Piemaksas summu, lūdzu, precizējiet, pie aģentiem.

 • Alexandra Hotel 3★
 • Be Hotel 4★
 • Golden Tulip Vivaldi 4★
 • Diplomat Hotel 4★
 • Radisson Blu Resort 5★
 • Intercontinental Malta 5★
 • Le Meridien St. Julian’s 5★

Ēdināšana:

Vakariņas (HB):

 • Blue Sea St Georges Park and La Vallette Resort 3★ — 60€

Pusdienas+ vakariņas (FB):

Blue Sea St Georges Park and La Vallette Resort 3★ (pēc pieprasījuma)

Ekskursijas:

 • Ekskursijas brauciens uz Mdinu – €30
 • Ekskursijas brauciens uz Trīs pilsētām (Sengleja, Kospiku un Birgu) + Ekskursijas brauciens uz salas dienvidu pusi – €45
 • Kruīzs apkārt Maltai visai dienai – €40
 • Ekskursijas brauciens uz Gozo salu – €60
 • Ekskursijas brauciens uz Maltas galvaspilsētu – Valletu – €30
 • Ekskursijas brauciens uz Palazzo Parisio pili + San-Anto dārzi + Slavenā Sv. Dievmātes katedrāle vai Rotonda Mosta – €35
  *Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.

vai Ekskursiju pakete € 115:

 • Ekskursijas brauciens uz Trīs pilsētām (Sengleja, Kospiku un Birgu)
 • Ekskursijas brauciens uz salas dienvidu pusi
 • Ekskursijas brauciens uz Gozo salu
 • Ekskursijas brauciens uz Mdinu

*Ekskursiju paketi nepieciešams apmaksāt, iegādājoties ceļojumu
**Grupas vadītājam ceļojuma laikā ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikus (nemainot programmu), kā arī laikus, kas atvēlēti ekskursijām un brīvajam laikam.
***Biļetes uz apskates vietām, kuras nav norādītas ir jāiegādājas uz vietas apskates objektā par papildus maksu.

ATBILDĒT