Kenija - informācija par galamērķi
lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv

Kenija: informācija par galamērķi

Kenija

Informācija par galamērķi

Kenija ir kā savvaļas dabas sinonīms, un pilnīgi pamatoti. Kenijas safari patiešām ir viens no galvenajiem veidiem, kā redzēt savvaļas dzīvniekus to dabiskajā vidē, savvaļas dzīvnieku rezervātos un nacionālajos parkos. Kenija ir daudzveidīgu ainavu valsts ar plašiem līdzenumiem, kur brīvi klīst dzīvnieku valstība. Ir arī majestātiski sniegoti kalni (Kenijas kalns ir otra augstākā virsotne Āfrikas kontinentā pēc Kilimandžaro kalna, sasniedzot 5200m), kā arī tropiskas palmu pludmales blakus koraļļu rifiem gar Indijas okeāna piekrasti. Centrālā augstiene ir sadalīta Lielajā Rifta ielejā no ziemeļiem uz dienvidiem. To visu var baudīt ceļojumā uz Keniju.

Lauvas un leopardi ir tikai daļa no ainavas Kenijā, kas ir viens no Austrumāfrikas iecienītākajiem safari galamērķiem. Vairāk nekā 40 nacionālie parki un dabas rezervāti ir izkaisīti starp Viktorijas ezeru un Indijas okeānu, aptverot katru iedomājamo ainavu un atspoguļojot gandrīz katru dzīvnieku Āfrikā: no aardvarkiem līdz zebrām. Kā Jūs varētu gaidīt, savvaļas dzīvnieku safari ir Kenijas tūrisma dzīvības spēks, un ceļotāju infrastruktūra ir iespaidīga. Džipi, autobusi un vieglie lidaparāti katru dienu fano visā valstī uz safari namiņiem un telšu nometnēm, daži vienkārši un zemnieciski, citi krāšņi un bagātīgi.

Par Keniju īsumā

Kenijas ainavas ir bagātas ar daudzveidību. Gandrīz katrs zināmais zemes veids šajā pasaulē pastāv miniatūrā, sākot no kalniem un ledājiem līdz sausiem tuksnešiem, no sausas savannas līdz ezeriem un blīvam mežam. Ceļotāji dodas uz Maasai Mara līdzenumiem un pārceļas Kenijas kalna nogāzēs, un lielākais vairums tūristu pat nedomā par to, vai ir jādodas uz Keniju, bet gan par to, kurš savvaļas dzīvnieks vispirms jāmeklē.

Galvaspilsēta

Nairobi

Iedzīvotāji

47.5 miljoni

Valoda

Angļu un Svahili

Valūta

KES - šilings

Laika zona

GMT+03

Elektrība

G-tipa (Anglija)

Valsts kods

+254

Sveiki!

Habari!

Ko ēst Kenijā?

kenijas virtuve

Kenijas virtuve

Kenijas virtuvi ir grūti raksturot kā patiesi “Kenijas”, jo katram reģionam ir savas vietējās ēdienkartes. Kenijas kopienām ir dažādas izvēlnes, kas atspoguļo dažādos reģionus un iztikas līdzekļus. Neskatoties uz to, daži Kenijā gatavoti ēdieni atspoguļo Indijas, Arābu un Eiropas ietekmi. Svahili ēdienos mēdz izmantot ingvera, čili, kokosriekstu, krējuma, laima un sasmalcinātu tamarinda sēklu kombināciju. Kenijas iedzīvotājiem patīk izmantot vietējās izcelsmes sastāvdaļas un viņi mēdz grilēt gaļu, it īpaši liellopu gaļu un kazu.

Githeri

Šis ēdiens ir vārītas kukurūzas un pupiņu maisījums. Tas ir populārs ēdiens Centrālajā provincē starp Kikuyu kopienā.

Kačumbari

Tas sastāv no sasmalcinātu tomātu, sīpolu un paprikas maisījuma. Nevārīts salātu ēdiens, to parasti pasniedz ar Nyama Choma (grauzdēta gaļa – parasti liellopa gaļa).

Ugali

Šo ēdienu veido malti kukurūzas milti un ūdens, kas tiek vārīts, līdz tas sasniedz mīklai līdzīgu konsistenci. Ugali parasti sautē bumbiņā un pēc tam iemērc mērcē vai sautējumā, kas pagatavots no dārzeņiem un gaļas. Šī ir iecienītākā maltīte, it īpaši ar Luosu Njanzas provincē, bet tiek baudīta visā Kenijā.

Top 6 vietas, kuras jāapmeklē Kenijā

Nakuru Ezers

Nakuru ezers ir slavens kā neskaitāmu mājvieta lielākiem un mazākiem flamingo, kas bieži ezera malās veido satriecošu rozā lenti.

Masai Mara

Tas, iespējams, ir vienīgais Kenijas atstātais reģions, kur apmeklētājs var redzēt dzīvniekus tādā pašā superbagātībā kā pirms gadsimta.

Naivašas Ezers

Saldūdens ezera krasti ar dzeltenām akācijām, nīlzirgi seklā un čivinošo putnu kakofonija rada satriecošu iespaidu par Naivašas ezeru.

Amboseli, kenija, кения

Slavenākais skats uz Kilimandžaro kalnu. Amboseli demonstrē šīs klasiskās Austrumāfrikas ainavas ar ziloņiem un žirafēm.

Diani Beach

Diani pludmale ir Kenijas relaksējošākā vieta. Tā ir ideāla vieta, kur izrauties no ikdienas dzīves stresa vai atpūsties pirms vai pēc aizraujoša safari.

Mombasa tirgus

Mombasa ir vieta, kas iemūžināta vēsturē, taču vienlaikus aizraujoša tirdzniecības un kosmopolītiskā ostas pilsēta. Kontrastē ar dabas brīnumiem un skaistām pludmalēm.

Kas jāņem līdzi Kenijā?

holiday, ceļojumu blogs, блог о путешествиях, ceļojumu galamērķi, направления путешествий

Dezodoranta salvetes

Pētot visu, ko Kenija var piedāvāt, Jūs nekad nekļūdīsieties, iemetot somā dezodorantu salvešu paku. Daudz laika, kas pavadīts, ceļojot apkārt karstā saulē, var radīt jums vajadzību ātri atsvaidzināties, un šīs salvetes ļaus ātri to paveikt.

Labas sandales

Neatkarīgi no tā, vai pētīsiet Mombasu vai dzīvosiet Diani Beach pludmalē, ceļojumā uz Keniju Jums būs vajadzīgas labas sandales. Daudz laika, ko karstumā pavadā uz kājām, nozīmē, ka Jums būs nepieciešams kaut kas ļoti izturīgs.

Aktivētā ogle

Ar daudziem vietējiem  gardumiem, ko nogaršot Kenijā, nav šaubu, ka Jums patiks baudīt dažādas jaunas virtuves. Novērsiet saindēšanos ar pārtiku vai kuņģa darbības traucējumiem, ēdot nepazīstamus ēdienus, ņemot  līdzi aktivēto ogli, kas ātri absorbēs un izvadīs nevēlamos toksīnus no Jūsu organisma.

Call Now Button

GDPR