lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
covid lidosta, lidot koronavīrusa laikā, лететь во время коронавируса

Kā ir lidot koronavīrusa laikā? Vienas ceļotājas pieredze

Bari lidosta
Bari lidosta, Itālija

Kā ir lidot koronavīrusa laikā? Mēs zinām, ka daudziem no Jums, doma par iekāpšanu lidmašīnā un lidojumu uz jaunu galamērķi, visticamāk,  izraisa sašutumu. Jums varbūt liekas, ka nevarēsiet to izdarīt tuvākajā laikā. Bet kā īsti ir lidot koronavīrusa laikā, un ko aviokompānijas dara, lai mazinātu risku un atvieglotu ceļotājus? Zemāk ir vienas ceļotājas pieredze. Mēs parunājām ar vienu ceļotāju, Hermes Travel komandas dalībnieci Anastasiju, kura nesen no Rīgas devās uz Itālijas Bari. Lūk, ko viņa teica.

travel mask
covid ceļojumi

Kāpēc tu šovasar nolēmi doties uz Itāliju?

Es esmu tāds cilvēks, kuram patīk ceļot. Ne tikai doties uz jaunām pilsētām un saulainām pludmalēm, bet man patiešām patīk pats ceļojuma process. Vienkārši dodoties uz lidostu, iet pa termināli un vērot citus cilvēkus. Man patīk lidot ar lidmašīnām.

Itālija augustā bija “balto” valstu sarakstā ar zemo Covid rādītāju. Apsverot visus aspektus, es nolēmu, ka savu dzimšanas dienu es gribu svinēt tieši tur.

Vai lidot koronavīrusa laikā bija pamats uztraukumam?

Tā kā mēs visi redzējām jaunus vīrusa gadījumus karstajos punktos visā Eiropā, es noteikti pārdomāju ceļojumus. Pat ar pievienotajiem piesardzības pasākumiem es joprojām nervozēju. Ņemot vērā, ka situācija pasaulē mainījās ļoti strauji, bija nelielas raizes par lidojuma atcelšanu. 

Ko tu darīji, lai sagatavoties lidojumam? Vai bija jāveic testi, iepriekš jāaizpilda veidlapas utt.?

Man nebija nepieciešams nokārtot Covid testu pirms ierašanas Itālijā, bet es aizpildīju veidlapu, kas bija jānodod, ierodoties lidostā. Tas pats notika atgriežoties Latvijā. Viss kontaktu izsekošanai, kas, manuprāt, ir lieliski.

Pastāsti par lidostas pieredzi - kas tika darīts savādāk?

Lidosta bija tukša. Izņemot dažus aviokompāniju aģentus, veikalu darbiniekus un nedaudzus citus pasažierus. Lidosta, kas parasti izskatās kā zooloģiskais dārzs, bija spoku pilsēta. Visiem bija maskas.

Rekordlaikā tiku cauri drošības kontrolei. Lielākā daļa veikalu un ēstuvju bija slēgtas. Par laimi, es paņēmu līdzi savas uzkodas. Lidojums uz Bari nebija tukšs, taču nebija pilns. Es nospriedu, ka vislabāk būtu iekāpt pēdējai. Tādā veidā man nevajadzētu sastapties ar citiem pasažieriem, kuri, iekāpjot, staigā man garām. Lai gan uz zemes bija skaidri marķējumi, lai atgādinātu cilvēkiem par sociālo attālumu, kad viņi stāvēja rindā pie vārtiem, es vēroju, cik daudzi to ignorēja, un vārtu aģentam vajadzēja atkārtoti paziņot par atgādinājumiem.

Maskas bija jānēsā visa lidojuma laikā un lidostā. Es novērtēju abus pasākumus!

sejas maska lidmašīnā

Vai lidmašīnā bija neērti?

Visbeidzot es iekāpu lidmašīnā, mani sagaidīja jautrs stjuarts, kurš man iedeva dezinficējošo salveti. Kad es nonācu pie savas vietas, es izdarīju to, ko es saucu par “dubulto noslaucīšanu”. Pirmkārt, es noslaucīju pašu sēdekli, īpašu uzmanību pievēršot roku un galvas balstiem, pēc tam drošības jostu, logu aizsegu, un gaisa kondicionēšanas vārstus. Es salocīju salveti un ievietoju to atpakaļ iepakojumā, lai neko citu nepiesārņotu. Tad es izmantoju otru salveti, lai veiktu roku un tālruņa dezinfekciju.

Salona apkalpe bija brīnišķīga, visi paziņojumi tika veikti 2 valodās, lai visi varētu visu saprast. Par jaunajiem noteikumiem bija tik daudz informācijas, ka viņi valkāja visus pareizos aizsargierīces, un mēs arī no pilotiem dzirdējām vairāk, nekā mums parasti būtu stāstīts.

Vai visa lidojuma laikā nācās valkāt masku? Kā tas jutās?

Es uztraucos, ka visu lidojuma laiku valkāt masku būs neērti. Bet divu stundu lidojuma laikā uz Bari tas man nemaz netraucēja. Es pat ieslīgu nelielā lidmašīnas miegā. Masku var noņemt, lai ēst un dzert!

covid dezinfekcija

Vai, ierodoties Rīgas lidostā, bija jādara kaut kas savādāk?

Jā. Lidojuma laikā lidmašīnas apkalpe iedeva mums veidlapas aizpildīt. Uz to brīdi Itālija vēl nebija to valstu saraksta, no kurām ierodoties Latvijā jāievēro karantīna. Līdz ar to es varēju uzreiz atgriezties darbā.

Vai tu lidotu vēlreiz, pamatojoties uz šo pieredzi?

Godīgi sakot, serviss bija labāks nekā pirms Covid, organizētāks un labi pārvaldīts. Turklāt visi ir daudz pacietīgāki un saprotošāki.

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button