Melnkalne – vieta, kur piepildās sapņi! Ekskursijas lidojums ar iespēju apmeklēt skaistākās vietas Melnkalnē! 7 vai 14 naktis!

melnkalne, черногория, montenegro

Melnkalne – tā ir ideāla vieta atpūtai. Melnkalnē visur var redzēt zaļus krūmus, dārzus, kokus, ziedu laukus – īsta paradīze zemes virsū! Melnkalne tiek uzskatīta par Eiropas ekoloģijas rezervātu. Brīnišķīgās pludmales, nacionālie parki, tīra jūra, bagātas ekskursiju programmas, garšīgs ēdiens, lētas cenas, garšīgi vīni, brīnumaini viesmīlīgi cilvēki, kas piedevām vēl ir apveltīti ar lielisku humora izjūtu!

Lidojums no Rīgas katru sestdienu no 02.06.2018 līdz 15.09.2018

Pludmales atpūta

Pēc vēlmes, aizraujošas ekskursijas

Viesnīcas Melnkalnē

pontanova, montenegro, melnkalne

Melnkalne – Viesnīca Ponta Nova 4★

Ceļojums uz Melnkalni - Vidusjūras pērli! Lidojums + Viesnīca Ponta Nova 4★ + Transfērs! Ponta Nova 4★ ir jauna, komfortabla viesnīca. Viesnīca piedāvā izmitināšanu 35...
Obala Plus 3★

Melnkalne – Viesnīca Obala Plus 3★

Ceļojums uz Melnkalni - Vidusjūras pērli! Lidojums + Viesnīca Obala Plus 3★ + Transfērs! Viesnīca Obala Plus 3★ – atrodas Rafailoviči pilsētā, pie skaistākās...
La Mer 3★

Melnkalne – Viesnīca La Mer 3★

Ceļojums uz Melnkalni - Vidusjūras pērli! Lidojums + Viesnīca La Mer 3★ + Transfērs! Viesnīca La Mer 3★ atrodas kūrorta pilsētā Rafailovici, Adrijas jūras...

Ceļojuma laikā iespējams apmeklēt sekojošas ekskursijas:

Skadaras ezers (48€/ bērniem 30€)

Skadaras ezers, melnkalne

Skadaras ezers ir lielākais Balkānos, un daļa ezera pieder albāņiem. 270 putnu sugas, saliņas, klosteri, visapkārt augsti kalni. Daudzviet ūdens augiem klātas plašas teritorijas.

 • Brauciens ar nelielu kuģīti caur ezera niedrēm un pa iztīrītiem kanāliem ir īpaši spilgts notikums. Niedres burtiski čum un mudž no dažādiem putniem, ziedošām ūdensrozēm un lilijām.
 • Gar ezera krastiem ir arī daudz nelielas pilsētiņas, kas glabā daudzu gadsimtu vēsturi.
 • Piestāsim pie kādas no skaistajām baznīcām vai cietokšņa drupām.
 • Pēc tam mūs gaida pusdienas terasē ezera krastā. Ēdienkartē: cepta forele vai karpa, svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns (baltais/sarkanais), sula, ūdens, rakija.

Moračas un Taras kanjoni (45€/ bērniem 30€)

morača, melnkalne

Kanjoni – viens no galvenajiem tūrisma objektiem Melnkalnes ziemeļos. Taras upes kanjons – dziļākais Eiropā (1300 m) un otrais lielākais aiz Lielā Kolorādo kanjona. Moračas kanjons – viens no skaistākajiem Eiropā, caur kuru ved ceļš, kurš tika būvēts pēc otrā pasaules kara. Vēl viens šo vietu iecienīts tūrisma objekts – Moračas klosteris.

 • Pa ceļam Jums būs iespēja atkal redzēt Skadaras ezeru, lielāko Balkānos, brauksim cauri Melnkalnes galvaspilsētai Podgoricai, tālāk gar Moračas upi, fotopauze, Moračas klostera apmeklējums.
 • Redzēsim Taras upes vareno kanjonu un interesanto Džordževiča tiltu.
 • Jūs brauksiet cauri diviem dabas rezervātiem – Skadaras ezera un Durmitora – kalnu masīva, kurā atrodas 42 ezeri, un augstākā Melnkalnes virsotne – Bobotov Kuk.
 • Pietura Žabljakas pilsētā pusdienām un pastaigai.

Vakars nacionālajā stilā (43€/ bērniem 25€)

nacionālais vakars, melnkalne

 • Dosimies uz Melnkalnes ciematiņu kalna pakājē, no kurienes paveras brīnišķīgs skats uz Melnkalnes piekrasti.
 • Kā galveno ēdienu Jums pasniegs jēru, gatavotu podiņā krāsnī, kā arī vietējās uzkodas (siers, olīvas, vītināta gaļa), svaigu dārzeņu salāti, mājas vīns un vīnogu šņabis (loza).
 • Nacionālā virtuvē kopā ar mākslinieku uzstāšanos, dziesmas un dejas – tas viss kopā ļauj aizmirst ikdienas rūpes un pilnībā iegrimt Melnkalnes bezrūpīgajā atmosfērā! Visi dzīro!

Ostrogas klosteris (35€/ bērniem 25€)

Ostrogas klosteris, melnkalne

Ostrogas klostera nozīmīgumu Melnkalnē var salīdzināt ar Meteoriem Grieķijā. Šeit glabājas Svētā Ostrogas Vasīlija brīnumdarītāja svētie pīšļi. Dažādu reliģiju svētceļnieku tūkstoši šeit ierodas, lai pielūgtu svēto brīnumdari un izlūgtos miesas un dvēseles dziedināšanu. Svētā Ostrogas Vasīlija diena -12.maijs Melnkalnē tiek svinēts līdzīgi kā Ziemassvētki un Lieldienas. Savu nosaukumu klosteris ieguvis no kalna, pie kura tas atrodas. Mūsdienās šo klosteri godina tāpat, kā Jeruzalemes svētvietas un Novo Afonu. It sevišķi turku jūga laikā klosteris bija nacionālās ticības un ideju glabātājs. Sv.Vasīlija laikā tieši šis klosteris bija vieta, kur pulcējas serbu patrioti- haiduki, lai cīnītos pret turku jūgu.

Vedenskas baznīcas relikvārijā glabājas šķirsts ar Sv. Vasīlija svētajiem pīšļiem, kā arī 1732. gada lūgšanu grāmata un ar 1779.gadu datētie baznīcas svečturi. Apmeklējis Ostrogu 1903. gadā krievu ceļotājs E.Markovs rakstīja: Pīšļi ir melnkalniešu lielākais svētums. Viņi gatavi atstāt naidniekam nodedzināšanai savas mājas, pamest sievas un bērnus likteņa varā, bet sava glābēja svētos pīšļus aizstāvēs līdz pēdējai asins lāsei”. Pēc būtības pareizticīgo klosteris ir vienīgais pasaulē ,kuru bez pareizticīgajiem apmeklē arī katoļi un musulmaņi.

Ostrogas klosteris ir tik spēcīga svētvieta, ka šeit tiek dziedināti pat neglābjami slimie. Tieši no klints klosterī tek svētavots. Leģenda vēstī, ka Sv. Vasīlijs piesitis klintij ar roku, un sācis tecēt svētais ūdens. Netālu atrodas laukumiņš, kur 1000 m. augstumā aug vecs vīnogulājs. Tas izauga tieši uz klints kad Sv. Vasīlijs nomira, – vairāk kā pirms 300 gadiem, aug un dod augļus augstkalnu apstākļos, kādos vīnogulāji vispār nevar augt. Uzskata, ka arī šim vīnogulājam piemīt brīnumdarītāja spēks un pie tā brauc ar neauglību sirgstošas sievietes.

Melnkalnes dvēsele – Cetiņa, Lovčena, Neguši un Kotora (45€/ bērniem 30€)

lovčena, melnkalne

Cetiņa izvietojusies nelielā ieplakā Lovčēņas kalna pakājē ap 30 km no jūras. Cetiņa un Lovčenas kalns ir Melnkalnes valsts un nācijas simboli, kas radušies viduslaikos cīņās par brīvību un neatkarību. Cetiņa bija Melnkalnes pareizticīgās baznīcas rezidence un centrs organizētās pretošanās cīņās ar turkiem. Cetiņa vienlaikus ir pilsēta-muzejs, pilsēta-bibliotēka, pilsēta-arhīvs, citiem vārdiem pilsēta-vēsture. Tā ir bijusī Melnkalnes galvaspilsēta. Cetiņas klostera sienās glabājās vislielākie svētumi – Kristus krusta fragments, pie kura viņš tika sists krustā, Sv. Jāņa Kristītāja roka, ar kuru viņš kristīja Jēzu Kristu Jordānas upē un Dievmātes Filermas svētbilde, kuru gleznojis apustulis Sv. Luka. Interesanti, ka visus šos nenovērtējamos kristiešu dārgumus Maltas bruņinieki 1799. gadā nodeva Krievijas imperatoram Pāvilam Romanovam un 120 gadus tie glabājās Gatčinā, pēc tam Pēterburgas Ziemas pili, no kurienes tos pārveda un noslēpa Igaunijā, lai paglābtu no boļševikiem. Un tikai 1978. gadā svētumi atrada mieru Cetiņas klostera sienās. Cetiņas klosterī glabājas arī 1494. gadā nodrukātā “Oktoih” – pirmā dienvidslāvu drukātā grāmata.

 • Turpinājumā brauciens uz Lovčenas nacionālo dabas parku. Neizstāstāmas formas kalnu masīvs ir dabas veidots šedevrs, ko Melnkalne uzskata par savu Olimpu.
 • Tālāk dosimies uz Negoša mauzoleju.
 • Pa ceļam ir iespēja izbaudīt kalnu ainavas, kā arī sanāk braukt cauri Negoša dzimtajam ciematiņam, kur ir arī viņa dzimtās mājas. Popularitāti, cieņu un mīlestību melnkalniešu vidū Negošs izpelnījās kā taisnīgs valdnieks, dzejnieks un filozofs un ir kļuvis par visu laiku mīlētāko valdnieku. Pēc tam mēs laidīsimies pa kalnu serpantīnu uz Kotoras līci, pa ceļam apstājoties uz fotopauzēm (ja būs iespēja). Dienas nobeigumā ekskursija pa Kotoras pilsētu. Tās daudzo kultūrvēsturisko pieminekļu dēļ Kotora ir pasludināta par UNESCO kultūras pieminekli. Pilsētas centrā atrodas Sv.Trifana katedrāle, kas ir pilsētas svētais aizgādnis.

Tāpat te atrodas Sv. Luka, Sv. Annas, Sv. Mihovila, Sv. Nikolaja baznīcas, kņazu pils, Drago pils, Bizantijas pils, Pima pils. Redzēsiet Napoleona teātri, pulksteņtorni, kur laiks tiek skaitīts jau vairākus gadsimtus, pat kauna stabu Drago laukumā. Iepazīsiet arī nelielo Sv. Rozes baznīcu, ar kuru saistās brīnišķīga leģenda.


ATBILDĒT