lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
batumi, gruzija, грузия

Kā ekonomiski apceļot Gruziju?

Ceļojums uz Gruziju

Ceļojums uz Gruziju, Ušguļi, Путешествие в Грузию, gruzija, грузия

Nauda ir svarīga lieta, kura jāņem vērā, sastādot ceļojuma plānu. Dažas vietas ir dārgākas nekā citas, bet Gruzija ir pārsteidzoši lēta. Kā ekonomiski apceļot Gruziju? Šeit ir daži padomi par budžeta ceļojumiem Gruzijā tikai par ~300€. Gruzijas valūta ir Lari (GEL). Vienu Lari var sadalīt 100 Tetri (piemēram, centos). Maiņas kurss starp GEL un EUR pēdējā laikā ir svārstījies un ir sasniedzis gandrīz 1€ līdz 3 Lari, kas nozīmē, ka, ja Jums ir 300€, Jums būs gandrīz 900 Lari. Tas ir vairāk nekā pietiekami, 10 dienu ceļojums uz Gruziju būtu ar nelielām raizēm par budžetu.

Gruzija – informācija par galamērķi

Bezmaksas

Gruzijā ir dažas lietas, kuras jūs varat saņemt bez maksas, piemēram, izmitināšana un ēdieni / dzērieni. Couchsurfings Tbilisi gūst popularitāti ar hipsteru pūli un bieži bez maksas uzņems jūs viņu pieticīgajos dzīvokļos. Ciktāl tas attiecas uz ēdieniem un dzērieniem, gruzīniem patīk izrādīt viesmīlību ceļotājiem un viņi bieži vēlas uzaicināt viņus uz vīna pudeli, pašdarināto čaču (ļoti spēcīgu degvīnam līdzīgu dzērienu) vai pat veselai fiestai! Tomēr, ja Jūs galu galā maksājat par savu naktsmītni, transportu, ēdināšanu, muzejiem un suvenīriem; šeit ir labākie 300€ izmantošanas veidi.

Izmitināšana Gruzijā

Tbilisi ir daudz lētu hosteļu, un ikdienas īre ir pieejama lielās pilsētās, piemēram, Batumi un Kutaisi, kur varat atrast ērtus numurus ar labierīcībām par aptuveni 13€. Vietnē AirBnb var atrast ļoti daudzas mājas, kurās ir līdzīgas cenas. 10 dienu naktsmītne Gruzijā ~ 130€. Jums kabatā ir palikuši 170€, kas ir vidējā mēneša alga Gruzijā. Padoms. Rezervējiet naktsmītnes pirms ceļojuma sākuma. Tūrisma sezonas šeit ir konkurētspējīgas!

Transports Gruzijā

Pirmkārt, ja Jums nav cilvēka, kurš Jūs varētu savākt no lidostas (Tbilisi starptautiskajā lidostā vai Kutaisi un Batumi lidostās), Jums, iespējams, būs jāmaksā par vietējo transportu uz pilsētas centriem. Tbilisi Starptautiskā lidosta piedāvā dzelzceļa, autobusu un privāto mašīnu iespējas ar cenām, kas svārstās no 0,20€ līdz 10€. Vietējais transports pilsētās maksā apmēram 0,20€ (autobuss, metro), bet mikroautobusi (maršrutka) maksā 0,30€. Privātie takši ir arī diezgan lēti, un, ja Jūs ceļojat kopā ar partneri, Jūs abi maksāsit maksimāli 2,00€ par jebkuru galapunktu pilsētas centrā.

Vilciens no Tbilisi uz Batumi maksā 10€, autobusi maksā 8,50€, bet taksometrs četriem cilvēkiem maksā 50€. Maršutkas uz citām vietām, piemēram, Kazbegi, Gori, Sighnaghi, katrā virzienā maksā apmēram 2–4€. 10 dienu pārvadājumi Gruzijā ~ 55€. 115€ joprojām ir jūsu kabatā, un tas nozīmē, ka jums ir par 38€ vairāk nekā vidējais gruzīnu pensionārs saņem katru mēnesi.

Padoms: privātam transportam izmēģiniet dažas mobilās lietojumprogrammas, piemēram, Bolt. Viņi var nedaudz atvieglot pārvietošanos. Autostopošana parasti ir droša. Ņemiet vērā arī to, ka privāto mašīnu šoferi labprāt paprasīs no tūristiem vairāk (tāpat kā lielākajā daļā tūristu rajonu), tāpēc iepriekš kaulējiet nost cenas. Tā ir viena no grūtībām, no kurām var izvairīties, izmantojot mobilās lietotnes.

Ēdieni un dzērieni Gruzijā

Gruzija ir siera un gaļas cienītāju paradīze. Gruzīnu siera maize hačapuri ielās un restorānos maksās apmēram 0,60€. Gruzijas pelmeņi – hinkaļi, katrs maksā 0,30€. Vietējās  limonādes cena ir 0,80€. Jūs varat arī lūgt krāna ūdeni, kas visur ir bezmaksas. Alus mīļotājiem hipsteru bāri piedāvā aukstu dzērienu un pudelēs pildītu alu no 1,30€. Lielveikalos alus cena ir tikai 0,80€. Vīns tomēr ir dārgāks. 10 dienu ēdiens / dzērieni Gruzijā = 80,00€. Tagad jums ir 35€, mēnešalga Nacionālās armijas darbiniekiem.

Padomi: Izvairieties no ēšanas tūristu rajonos. Ēšana mazās pilsētās un ciematos ir lētāka nekā lielākajās pilsētās, piemēram, Tbilisi. Batumi ir visdārgākais. Ja esat smēķētājs, jūs varat iegādāties cigarešu paciņas par aptuveni 1,50€ vai mazāk. Mēģiniet gatavot paši mājās. Vietējos tirgos pārtikas preces ir diezgan lētas (pat lētākas nekā lielveikalos). Augļi un dārzeņi Gruzijā ir izsmalcināti, padarot jebkuru mājās gatavotu ēdienu īpaši smalku.

Muzeji Gruzijā

Muzeju cenas parasti svārstās no 0,60€ līdz 2,00€. Ja Jums ir derīgs studentu ID, ņemiet to līdzi, jo daudzi piedāvā atlaides jebkura vecuma skolēniem. 10 dienu muzeja cena – 10,00€. Jums tagad ir  25€, lai iegādātos tieši 19 aukstos alus, bet kā būtu ar dažiem suvenīriem?

Padomi: daži muzeji ir bez maksas, kā arī Gruzijas baznīcu un katedrāļu apskate. Apskatiet Kazbegi Sameba, Svetitskhoveli, Džvari un citus, lai izpētīt  lielisku liturģisko mākslu un arhitektūru.

Suvenīri Gruzijā

Praktiski katrā stūrī pie tūristu rajoniem varat iegādāties gruzīnu tradicionālos suvenīrus (roku darbs rotas, pastkartes, aproces utt.). Tbilisi varat viegli atrast suvenīru veikalus Rustaveli prospektā un Leselidze ielā. 25€ būs daudz, lai iegādātos dāvanas ar un paliks labam vīnam.

Padomi: negaidiet suvenīru iegādi, līdz nokļūsit lidostā. Jūs tur maksāsiet trīskāršu cenu.

Ceļojums uz Gruziju

Ceļojums uz Gruziju, Ušguļi, Путешествие в Грузию, gruzija, грузия

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button