lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
Trekings Nepālā, ceļojums uz nepālu, путешествие в непал

Ceļojums uz Nepālu - tempļi, daba un kalni

Ceļojums uz Nepālu iesācējiem

Trekings!

Boudhanath Stupa

Ceļojums uz Nepālu piedāvā elpu aizraujošu dabas skaistumu, vēsturi, kultūru, augstus kalnus, ezerus, safari parkus, putnu vērošanu, pārgājienus, sporta piedzīvojumus un, galvenais, draudzīgus cilvēkus, kuri visi sagaida Jūs ar smaidu.

Sāksim ar dažiem faktiem par Nepālu pirms nokļūšanas apmeklējuma objektos. Tā ir valsts, kurai nav izejas pie jūras un atrodas starp Indiju dienvidos, austrumos un rietumos un Tibetā ziemeļdaļā. Ģeogrāfiski tā nav tik liela valsts – 800 kilometru gara un 200 kilometru plata. Pamatā to var iedalīt 3 fiziskos reģionos – tie ir kalni ziemeļdaļā, pauguri pa vidu un zemienes līdzenumi dienvidos. Tas dod ne tikai daudzveidīgu ainavu, bet arī temperatūru diapazonu. Interesants fakts ir tas, ka Nepālā ir 8 no 10 augstākajām pasaules kalnu virsotnēm, ieskaitot vienu un vienīgo – Everesta kalnu. Vēl viens interesants fakts ir tas, ka tā ir Buddas dzimšanas vieta, kaut arī lielākais vairākums Nepālas iedzīvotāju ir hindu, reliģija, kas nav tik tālu no budisma. Ceļojums uz Nepālu – tempļi, daba un kalni.

katmandu
Katmandu

Tempļi un laukumi

Parasti visi sāk savu ceļojumu uz Nepālu tās galvaspilsētā Katmandu. Pilsētā un tās apkārtnē ir daudz ko redzēt un darīt, un šeit ieteicams pavadīt vismaz dažas dienas. Sākuma punkts Jūsu uzturēšanās laikā Katmandu būs Durbara laukums, vecpilsētas sirds. Durbars nozīmē “karaļa pils”, tātad dabiski, ka laukumā ir vecā Karaļa pils no tiem laikiem, kad Nepāla bija karaļvalsts (tā ir republika kopš 2007. gada). Nejaucieties ar nosaukumu Durbara laukumsre. Katmandu apkārtnē ir 3 tādi (visi UNESCO pasaules mantojuma objekti), un tie visi sniedz ieskatu šīs senās valstības dzīvē un stilā, bet vairāk par to vēlāk. Šeit esošā pils ir austrumu un rietumu arhitektūras sajaukums. Tuvumā atrodas pārsteidzoši 50 tempļi, ieskaitot Taleju Bhawani templi, kas uzcelts 1564. gadā, kvadrātveida krāšņākais templis, kas veltīts tāda paša nosaukuma dievietei no Indijas dienvidiem. Diemžēl tas nav pieejams sabiedrībai, izņemot vienu dienu gadā Dašainas festivāla laikā, kas ilgst 15 dienas septembra beigās līdz oktobra sākumam. Dašaina piemin lielu dievu uzvaru pār ļaunajiem dēmoniem un tiek svinēta visā Nepālā.

Vēl viens svarīgs templis ir Jagannath templis, kas uzcelts 16. gadsimtā un pazīstams ar erotiskajām figūrām uz koka balstiem. Pati pils ir sadalīta divos pagalmos, ārējā un iekšējā. Vissvarīgākais iekšpagalma komplekss ir Hanumana doks, kas bija Nepālas karaliskā rezidence līdz 19. gadsimtam un kur notika tādas svarīgas ceremonijas kā Nepālas karaļa kronēšana. Šajā ēkā ir iespējams apmeklēt telpas. Tajā atrodas arī Karaļa Tribhuwanas memoriālais muzejs, kas atspoguļo visu šī karaļa dzīves vēsturi (1903-1955), un Mahendras muzejs, kurā ir parādīts viņa dēls, kurš viņam pēctecis (1920-1972). Durbaras laukumā ir arī virkne citu tempļu, taču laiks un telpa neļauj man iedziļināties visās detaļās.

Kaut kas patiešām aizraujošs ir ļoti neparasta tuvumā esošā Kumari. Kumari ir meitene, kas ļoti sena atlases procesa laikā tika izvēlēta kļūt par hindu mātes dievietes Durgas cilvēka iemiesojumu. Šī meitene parādās publiski reliģisko svētku laikā un kad sargiem tiek maksāta nodeva!

Bhaktapura
Bhaktapura

Bhaktapuras Durbara Laukums atrodas Bhaktapuras pilsētā, kas atrodas 13 km uz austrumiem no Katmandu. Tas ir tempļu komplekss, kas atkal apvieno dažādu stilu arhitektūru, un tajā ir dažas smalkas skulptūras un kokgriezumi. Tempļi atrodas ap pili, kas izgatavota no ķieģeļiem un koka. Tur ir apskatāma Nepālas tradicionālās mākslas izstāde, piemēram, vietējie izstrādājumi, keramika utt.

Patan Durbar laukums atrodas Lalitpuras pilsētas centrā, 5 km uz dienvidiem no Katmandu, Katmandu ielejā. Senā Patanas karaliskā pils ir vērsta uz šo skaisto Durbaras laukumu. Laukums ir pilns ar senām pilīm, tempļiem un svētnīcām, kas pieminētas to izsmalcināto kokgriezumu dēļ. Šeit ir ļoti liela un iespaidīga tempļu masa, kas ir vizuāli satriecošs tā Neva arhitektūras displejs, ko ieguvuši reģiona vēsturiskie Nevari iedzīvotāji. Tas ir vecākais no trim Durbaras laukumiem, un diemžēl tas bija stipri postīts 2015. gada zemestrīces laikā.

Citas svarīgas vietas ap Katmandu ietver Budhanatas Stupu. Tā ir viena no lielākajām šāda veida stupām pasaulē un datēta ar 5. gadsimtu, iespējams, pat agrāk. Tā atrodas 7 kilometrus uz austrumiem no Katmandu. Budhanatas gadsimtiem ilgi ir bijusi nozīmīga svētceļojumu vieta.

Svajambunathas Stupa, kas atrodas kalna galā uz rietumiem no Katmandu, ir otra svarīgākā svētnīca Katmandu ielejā pēc Budnathas. Sakarā ar pērtiķiem, kas apdzīvo tempļa daļas, tas ir arī pazīstams kā Pērtiķu templis. Svajambunathas Stupa ir tempļu kompleksa centrālais elements, kas datēts ar 5. gadsimtu.

Nagarkota

Nagarkotai ir reputācija, ka tā ir labākā vieta, kur apskatīt Himalajus Katmandu apkārtnē. Tā atrodas 32 kilometru attālumā, un tas ir ciems ar viesnīcām, no kuru balkoniem pavērās skats uz brīnišķīgo kalnu grēdu. Apmeklēt Nagarkotu vislabāk ir no oktobra līdz martam, kad migla nav tik blīva un gandrīz vienmēr var redzēt kalnus.

Čitvana
Čitvana

Čitvanas nacionālais parks

Jums varbūt liekas, ka safari ir kaut kas tāds, ko var atrast tikai Āfrikā. Āzijā ir daudz savvaļas dzīvnieku, tai skaitā arī Nepālā. Braucot no Katmandu uz rietumiem, Čitvanas nacionālais parks ir ideāla vieta, kur baudīt safari, dodoties ceļojumā uz Nepālu. Tā tika izveidota 1973. gadā, tai  ir piešķirts UNESCO pasaules mantojuma statuss, un tā tiek uzskatīts par vienu no labākajiem savvaļas dzīvnieku vērošanas parkiem Āzijā. Šis parks ir mājvieta daudziem dzīvniekiem – degunradzis, leopards, savvaļas ziloņi, hiēnas, savvaļas suņi, brieži, pērtiķi un karaliskais Bengālijas tīģeris. Kopumā ir ap 70 dažādu sugu dzīvnieku. Parkā ir arī vairāk nekā 500 dažādu putnu sugu. Pašā parkā nav izmitināšanas vietu, bet ir luksusa mājiņas, kas atrodas tieši ārpus parka robežām, kā arī nedaudz tālāk ir budžeta izdevīgākas naktsmītnes.

Pokhara
Pokhara

Pokhara

Virzoties vēl tālāk uz rietumiem, nonākam skaistajā Pokharas ezera kūrortā. Phevas ezeru, kas atrodas šajā kūrortā, to idilliski ieskauj meži un Annapurnas grēdas sniegotās kalnu virsotnes, kas atspoguļojas tās ūdeņos. Skati uz Himalaju majestātisko fonu ir sensacionāli. Jūs atradīsiet vairākas viesnīcas, krogus un bārus, kas izstiepti gar krasta līniju, padarot to par lielisku vietu atpūtai un ainavas baudīšanai. Pokharas apkārtnē ir vēl 6 skaisti ezeri, kurus visus var apmeklēt un izbaudīt. Peldēšana un laivošana ir divas galvenās aktivitātes. Pokharai piemīt nesteidzīgs šarms, taču tas ir arī plaukstošs piedzīvojumu sporta centrs. Jūs varat apmeklēt Starptautisko kalnu muzeju, kas veltīts vēsturiskiem dokumentiem un hronikām par alpīnismu, cilvēkiem, kas dzīvo Himalajos, kā arī 14 augstāko virsotņu aprakstiem, kā arī eksponātiem par slavenām ekspedīcijām. Laba vieta, kur skatīties saulrietu vai saullēktu, ir Pasaules miera pagoda kalna galā, tieši ārpus Pokharas.

Trekings Nepālā, ceļojums uz nepālu, путешествие в непал

Trekings Nepālā

Tagad mēs nonākam pie ļoti iecienītas aktivitātes Nepālā – trekings. Aktivitāte ir ne visiem, bet noteikti daudziem. To var izdarīt gan no Katmandu, gan no Pokharas, un trekinga maršruti var būt viegli vai smagi. Tos var veikt, apstājoties pa nakti pie tā sauktajām “Tējas mājām”, kas galvenokārt ir tūristu namiņi, vai arī nakšņojot teltīs. Parasti lielākā daļa trekeru pievienojas grupai, kurā ir savs kalnu gids un porteri. Pārgājienus var pielāgot individuāli, sākot no vienas dienas līdz daudz ilgākam laika posmam, pat līdz 3 nedēļām. Laikam, populārākā vieta, kur sākt pārgājienu ir Pokhara. No turienes ir daudz ceļu, kas ved uz skaisto Annapurnas kalnu grēdu. Pati Annapurna ir 10. augstākā Himalaju virsotne 8090 metru augstumā virs jūras līmeņa.

Pārgājienu uz Everesta bāzes nometni veic, lidojot no Katmandu uz Luklu, kas ir pārgājiena sākums 2860 metru augstumā. Jūs sasniedzat bāzes nometni, kas atrodas 5380 metru augstumā. Vidēji pārgājiens prasa 8 dienas, lai sasniegtu bāzi, un 4 dienas, lai nolaisties atpakaļ uz leju. Trekeri parasti pavada nedaudz laika Namčes ciematā, lai aklimatizētos augstumā. Papildus elpu aizraujošajam skaistumam pa ceļam Jūs sastapsities arī ciematiem un klosteriem, kur varēsiet izjust tipisko šerpu kultūru.

Padomi par etiķeti

Šeit ir daži padomi par etiķeti Nepālā. Sveiciniet cilvēkus ar “Namaste”, kas ir populārais sveicināšanas veids. Neveiciet to vairāk kā vienu reizi dienā vienai un tai pašai personai. Es atradu Namaste definīciju, kas man patīk: “Dievišķais manī sveicina dievišķo tevī”. Pirms nākt iekšā dzīvojamajā mājā, vienmēr novelciet kurpes. Kreisā roka tiek uzskatīta par netīru un tāpēc Jūs apvainosiet cilvēku, ja pieskarties viņam ar kreiso roku.

Ceļojums uz Nepālu iesācējiem

Trekings!

Boudhanath Stupa

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

  [lwptoc hideItems=”0″]

  Text box item sample content

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button