lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
Baku liesmu torni, baku, баку

Interesantākās vietas, kuras var apskatīt Baku

Ceļojums uz Azerbaidžānu

Jaunums!

Dubļu vulkāni Azerbaidžānā

Ceļojums uz Azerbaidžānu dos Jums iespēju iepazīties ar fantastisku pilsētu Baku. Šī Azerbaidžānas galvaspilsēta, kas atrodas Kaspijas jūras krastos, kļuva bagāta pateicoties naftai. Tā ir pilsēta, atšķirībā no jebkuras citas bijušajās Padomju Savienības pilsētas, ir vieta, kur persiešu un turku kultūras sajaucas ar Krievijas, Eiropas un padomju ietekmēm, pirms tās saplūst ar mūsdienu Azerbaidžānas izteiktiem akcentiem. 

Baku ir ne tikai pilsēta, kurā Azerbaidžānas kultūra un vēsture glabājas šaurajās, līkumotajās vecpilsētas ielās, bet arī pilsēta, kurā nauda ir tērēta dārgiem arhitektūras projektiem, lai apmeklētājus pārsteigt ar to mērogu un varenību. Uzliesmojošie debesskrāpji izgaismo horizontu, bet ekstravaganto paklāju muzeji un arhitektoniski sirreālie kultūras centri ir izveidoti, lai atstātu iespaidu.

Tā ir nereāla pilsēta, pilsēta, kas ir gan savādi jauna, gan arhaiski vēsturiska. Tās centrs ir žilbinoši tīrs, ēkas ir noslīpētas, lai tās mirdzētu saulē, tomēr zem dzirkstošās pilsētas ārpuses vienmēr paliek kaut kas vairāk, kas gaida atklāšanu. Zemāk ir aprakstītas interesantākās vietas, kuras var apskatīt Baku.

Baku
Baku

Pastaiga pa Baku vecpilsētas ielām

Šaurās, līkumotās, saulē balinātās vecpilsētas ielas ir vieta, kur sākt jebkuru braucienu uz Baku. Vietēji pazīstams kā Inčeri Šeher. Šī ir vēsturiskā Baku sirds, kur aizsarg sienas atrodas augstu Kaspijas jūras krastos un karaliskās pilis ir paslēptas starp bruģētiem ceļiem. Vecpilsēta ir tikai dažu kvadrātkilometru platībā, un tajā dzīvo tikai daži tūkstoši iedzīvotāju, taču cilvēki šeit ir dzīvojuši gadsimtiem ilgi, un tieši no šīs iekšējās pilsētas pārējā Baku pārauga metropolē, kāda tā ir šodien.

Pastaiga pa Baku bulvāri

Baku bulvāris ir jūras krastmalas celiņš, kas nepārtraukti stiepjas gar Kaspijas jūru. Tā ir vēja vērsta, bet dzesējoša pastaiga sausajā Baku klimatā. Ir daži dīvaini apskates objekti, pie kuriem apstāties, ieskaitot izsmalcināto Mazo Venēciju, neliela izmēra Venēcijas kanālu kopiju ar funkcionējošām gondolām, kas atvērtas īsiem braucieniem, un plašo, pārāk lielo Azerbaidžānas Paklāju muzeju – muzejs, kas faktiski veidots kā paklājs un kurā atrodas vislielākais Azerbaidžānas paklāju skaits pasaulē.

Heidara Alijeva centrs
Heidara Alijeva centrs

Apmeklējiet prezidenta mantojumu Heidara Alijeva centrā

Heidars Alijevs bija neatkarīgās Azerbaidžānas pirmais prezidents – viņš arī kādu laiku bija Azerbaidžānas pirmā sekretāra tituls Padomju pakļautībā, un viņa dēls kļuva par pašreizējo prezidentu pēc tam, kad viņš aizgāja no amata 2003. gadā. Heidara Alijeva centrs ir viņa paliekošais mantojums un cieņa, izteikti izliekta un rūpīgi izstrādāta ēka, kas godina Alijeva dinastiju, vienlaikus rīkojot mākslas izstādes, izrādes un forumus.

Baku uguns templis

Baku uguns templis ir vecs Zoroastrijas templis, ko gadsimtiem ilgi izmantoja reliģiskām ceremonijām un uguns pielūgšanai. Baku ir būvēta uz naftas un dabasgāzes, un daudzās vietās Azerbaidžānā  nekontrolējami plosās uguns, kad šīs gāzes aizdegas. Baku uguns templī viena šāda liesma dega simtiem gadu, līdz vietējie gāzes ieguves uzņēmumi izmantoja visas vietējās rezerves. Tagad templis ir muzejs, un, kaut arī liesmu baro ar gāzes vadiem, tas ir interesants skats uz vecās Baku kultūras tradīcijām.

Gobustānas nacionālais parks

Tuksnešos, kas ieskauj Baku, ir aizraujošs un neparasts nacionālais parks. Gobustāna ir vieta, kur var redzēt Azerbaidžānas dubļu vulkānus. Vieta, kur dubļi iesūcas un plīst no zemes iespaidīgā veidā, tā ir dīvaina parādība, ko var redzēt tikai nedaudzās vietās visā pasaulē. Gobustānas nacionālais parks ir arī interesanta arheoloģijas muzeja vieta un daži smalki saglabājušies Petroglifi, kas atrasti iegravēti klintis un tagad saglabājušies šīs aizsargājamās teritorijas robežās.

Jaunavas tornis

Jaunavas tornis ar skatu uz vecpilsētu savulaik bija augstākais tornis Baku. Tā pirmsākumi meklējami gadsimtos un tika būvēti, lai būtu sargāt Kaspijas jūru. Gadu gaitā tornis ir apkopojis leģendas un stāstus un kļuvis slavens Azerbaidžānas vēstures gadagrāmatās. Mūsdienās pa akmens kāpnēm joprojām var uzkāpt uz augšu, lai apskatītu apkārtējo vecpilsētu.

Miniatūru grāmatu muzejs

Vecpilsētas labirintā paslēpies intriģējošais Miniatūru grāmatu muzejs. Šī mazā, vecā ēka ir pasaulē vienīgais muzejs, kas kopumā ir veltīts miniatūrām grāmatām, un kaut kādā veidā tas nonāca Baku, Azerbaidžānā. Muzejā ir nelielas grāmatas no visas pasaules, ieskaitot grāmatas, kas ir tik niecīgas, ka lasīšanai ir nepieciešams palielināmais stikls.

Baku liesmu torni, baku, баку
Baku liesmu torni

Trīs liesmu torņi

No vecpilsētas un no jebkuras vietas citur Baku var redzēt trīs liesmu torņus, kas dominē horizontā. Pretstatā Ičeri Šehera senajām sienām Liesmas torņi ir mūsdienu Baku simbols bagātībai un ekscentriskajiem tēriņiem. Šie trīs torņi ir augstākās ēkas valstī un burtiski veidoti kā liesmas. Nakts laikā tā ir spilgta gaismas displeju ainava, kas šos torņus pārvērš par degošām gaismas spuldzēm.

Otrais augstākais karoga masts pasaulē

Baku bulvāra tālākajā galā atrodas Nacionālā karoga laukums, kurā atrodas pasaulē otrais lielākais karoga masts. Karogu masts sasniedz 162 metru augstumu, un noteiktos laikos no tā tiek izplūdināts milzīgs Azerbaidžānas karogs, kaut arī ne vienmēr. Kad tas pirmo reizi tika uzbūvēts, tas faktiski bija augstākais karoga masts pasaulē. Bet tad konkurējošā postpadomju tauta Tadžikistāna nolēma būvēt karoga mastu, kura augstums sasniedz 165 metrus, tikai lai pretendētu uz šo titulu. Tās būvēšanai viņi izmantoja pat to pašu karoga mastu celtniecības firmu.

Apmeklējiet Širvanšahu pili

Vēl viens vēsturisks apskates objekts, kas atrodams arī vecpilsētas sienās, ir Širvanšahu pils. Šī plašā pils ir palātu, sienu, aizsargu māju labirints, kas kādreiz veidoja Baku vadošo valdnieku Širvanšahu mājas un cietoksni. Tagad tā ietilpst UNESCO pasaules mantojumā.

Ceļojums uz Azerbaidžānu

Jaunums!

Dubļu vulkāni Azerbaidžānā

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

+371 22182225 +371 22182227
info@hermestravel.lv 

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button