lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
hanoja, ханой, vjetnama, вьетнам

Ceļojums uz Vjetnamas galvaspilsētu Hanoju

Ieskaties ceļojumā!

Cenā iekļauts lidojums

Skatoties ceļojumus uz Āziju, parādās daudz lielu nosaukumu. Honkonga, Bangkoka, Singapūra… Tie visi ir lieliski pieturas punkti, lai papildinātu Jūsu maršrutu, taču ir viena galvaspilsēta, kura ieņem vietu daudzu ceļotāju sarakstā. Neskatoties uz to, ka Hanoja ir Vjetnamas galvaspilsēta (ar vairāk nekā 7,5 miljoniem iedzīvotāju), Hanojā nav Bangkokas vai Kualalumpuras lielās burzmas. Tā vietā šī tūkstoš gadu vecā pilsēta piešķirs papildu šarmu Jūsu ceļojumam uz Vjetnamu. Braucot uz Hanoju, izpētiet Vecā kvartāla ielas, izbaudiet Francijas koloniālo rajonu krāšņumu, vai izmantojiet iespēju izbraukt no Hanojas, lai apskatītu Sapas vai Halongas līča skaistumu.

Apavu iela? Rotaļlietu iela? Vannas istabas iela? Dodieties uz Hanojas veco kvartālu

Hanojas vecais kvartāls ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, taču tas ir arī pilsētas sirdspuksts un apmeklētāju iecienītākā pilsētas daļa. Tomēr neuztraucieties par to, ka tur būs daudz tūristu. Šaurās ielas šeit ir tik aizņemtas ar vietējiem iedzīvotājiem jebkurā laikā, jūs nekad nejutīsities izņemts no vietējās, “autentiskās” pilsētas. Ielas papildina ēstuves un veikali, kas pārdod visa veida izstrādājumus, bet, ja kāda konkrēta iela šķiet atkārtojoša, tas ir pamatoti. Vecā kvartāla ielas ir sadalītas pēc pārdoto preču veida. Tātad Jūs burtiski staigāsiet pa Cukura ielu, Cepuru ielu vai Zīda ielu atkarībā no tur tradicionāli pārdotajām precēm. Par laimi, ja esat izsalcis (un Jūs ēdat daudz), ēstuves un bāri ir atrodami gandrīz visur. Mēs šeit varētu uzrakstīt duci ziņu par vjetnamiešu ēdienu un vienkārši saskrāpēt virsmu. Vietējie iedzīvotāji… visi vēlās pēcpusdienas stundās pulcējas uz Bia Hoi Corner, un naktī Tạ Hiện atdzīvojas kā pilsētas naktsdzīves centrs.

Kultūra Hồ Hoàn Kiếm

Nepieciešams izrauties no burzmas un trokšņa? Tieši uz dienvidiem no Vecā kvartāla Hồ Hoàn Kiếm ir nozīmīgs atpūtas dzīves centrs Hanojā. Apkārt gleznainas takas un vietējie iedzīvotāji, kas praktizē aerobiku un taiči, no miglas paceļas divas struktūras. Tas, kuru jūs varat sasniegt (par nelielu samaksu), ir Jade Mountain templis, kas godina dažus Vjetnamas militāros un zinātniskos varoņus. Sagrautā struktūra uz dienvidiem ir Bruņurupuča tornis, kas nosaukts par Hoa Kiema bruņurupuča Kim Kui nosaukumu, kurš saskaņā ar leģendu palīdzēja karalim Druong Vuongam aizstāvēt toreizējo galvaspilsētu Co Loa. Perfekts rīts Hanojā sākās ar lielu pho bļodu un tasi spēcīgas vjetnamiešu kafijas no pārdevēja Vecajā kvartālā, kam seko pastaiga pa ezeru. Hồ Hoàn Kiếm ir lielisks mērķis arī vakara alus vai kafijas izbaudei. No  bāra terases iegūstiet skatu uz ezeru saulrietā vai arī, lai izjustu izteikti vjetnamiešu mākslas veidus, nobaudiet izrādi Thang Long ūdens leļļu teātrī.

Austrumu Parīze?

Šķiet, ka etiķete “Austrumu Parīze” ir pielīmēta visām citām pilsētām no Budapeštas līdz Šanhajai. Hanojai šis apgalvojums piestāv vairāk nekā citām pilsētām, ņemot vērā Vjetnamas vēsturi ar Francijas kolonizāciju. Visās brīvdienās Vjetnamā atradīsit franču iedvesmotu arhitektūru, un tā ir devusi iespaidīgu ieguldījumu Hanojā. Hanojas operas nams ir viens no nesen atjaunotajiem izcilajiem objektiem, kas atrodas netālu no tagadējā Hotel Sofitel Legend Metropole, kas ir vēl viens satriecošs franču stila piemērs. Šīs un citas grandiozās franču koloniālo celtnes var atrast tieši pilsētā, lai gan daudzas ir koncentrētas Hồ Hoàn Kiếm dienvidu galā. Šeit atradīsit arī vairākus Vjetnamas interesantākos muzejus, tostarp Sieviešu muzeju un Hoa Lo cietumu, ko drausmīgi dēvē kā “Hanojas Hilton”. Bijušais cietums ir aizraujošs pieturas punkts, īpaši apmeklētājiem no Amerikas.

Garīgā Hanoja

Kamēr Vjetnama ir oficiāli ateistiska, attieksme pret reliģiju ir diezgan mierīga, un Hanojas tempļi un baznīcas turpina aktīvi piedalīties vietējā dzīvē – gan reliģiskā, gan citādā veidā. Literatūras templis ir Hanojas slavenākais un, iespējams, visinteresantākais templis. Ar akadēmisko vēsturi, kas celta tūkstoš gadu garumā, šodien absolvēšanas klases joprojām rīko ceremonijas. Tikpat iespaidīga ir Trấn Quốc pagoda, no kuras paveras skats uz Hồ Tay pilsētas ziemeļiem. Šī ir Hanojas vecākā pagoda, kas datēta ar 6. gadsimtu. 

Garšīgas brokastis

Vjetnamas populārākais ēdiens, par kuru Jūs, iespējams, esat dzirdējis vai izmēģinājis, ir Hanojas izcelsmes. Pho sastāvā ir plānas nūdeles, garšaugi, iespējams, garšvielas un parasti kāda veida gaļa, parasti vistas (pho ga) vai liellopa gaļa (pho bo), kas tiek pasniegta garšīgā karstā buljonā. Daudzas sastāvdaļas tiek pasniegtas atsevišķi, tāpēc Jūs varat pielāgot garšas un garšvielu līmeni savai gaumei. Jūs atradīsiet pho visā Vjetnamā, taču tas ir brīnišķīgs veids, kā sākt dienu Hanojā. Ja vēlaties, lai brokastis būtu tradicionālas, Vjetnama kopš Francijas okupācijas laika ir pilnveidojusi apkārtnes maizes izstrādājumu mākslu, tāpēc arī gardas smalkmaizītes nav grūti atrast. Abos gadījumos Jums būs nepieciešama kafija. Vjetnama ir otrs lielākais kafijas ražotājs pasaulē pēc Brazīlijas, un tās kafija ir neparasti spēcīga un salda dēļ iebiezināta piena. Lai izbaudīt vietējo kolorītu, izmēģiniet olu kafiju, kuras aromāts nedaudz atgādina tiramisu.

Ārpus pilsētas - līči, alas un kalnu treki

Ārpus Hanojas ir divi galvenie galamērķi, kurus vajadzētu pievienot ceļojumam Vjetnamā. Halongas līcis ir viens no sirreālākajiem un aizraujošākajiem dabas skatiem Āzijā. Kaļķakmens salas paceļas no zili zaļajiem ūdeņiem, uz kurām atrodas intriģējošas alas, nelielas, nošķirtas pludmales un pārsteidzoši daudz savvaļas dzīvnieku (meklējiet pērtiķus, kas kāpj klintīs!).

Otra vieta, kur var doties ārpus Hanojas, atrodas ziemeļos, netālu no Ķīnas robežas. Sapa gandrīz nekavējoties apbur apmeklētājus ar savu mazpilsētas sajūtu un krāšņo kalnu ezeru apkārtni. Bet ar to viss nebeidzas. Šī ir viena no krāsainākajām un daudzveidīgākajām Vjetnamas pilsētām, kurā dzīvo dažādas etniskās minoritātes, ieskaitot hmongu, dao, un tay tautu. Aktīvie ceļotāji, iespējams, vēlēsies sākt pārgājienu kalnā, lai satiktos ar vietējiem iedzīvotājiem un izbaudītu iespaidīgās ainavas.

Hanoja noteikti kļūs par izcilu pilsētu jūsu ceļojumā uz Vjetnamu. Bet ir dažas lietas, kas jāpatur prātā, lai vēl vairāk izbaudīt šo brīnišķīgo pilsētu.

 • GadalaikiAtšķirībā no lielākās Dienvidaustrumu Āzijas daļas, Hanojā ir visi četri gadalaiki, un, lai arī ziema ir maiga un ļoti patīkama, Jums būs vajadzīga silta jaku miglainiem rītiem.
 • IepirkšanāsKad runa ir par kaulēšanos, nestrīdieties ar vietējiem pārdevējiem. Arī viņiem ir jāpelna nauda. Parasti piedāvājiet trešdaļu no sākotnējās prasītās cenas, pēc tam turpiniet sarunas, līdz esat panācis vienošanos.
 • Darba laikiDarba dienās Vecais kvartāls beidz darbu ap pusnakti vai drīz pēc tam, vismaz oficiāli. Patiesībā daži bāri turpina ballīti arī pēc tam. Tas vienkārši nozīmē ka jāzina, kur doties. Ja, atgriežoties, Jūsu viesnīcas durvis nebūs vaļā, vienkārši klauvējiet.
 • ValodaVjetnama pārņēma franču valodas latīņu burtus, kā arī rakstisku akcentu sistēmu, lai palīdzētu izrunā. Vjetnamiešu valoda, tāpat kā daudzas Āzijas valodas, ir tonāla, padarot runāšanu par izaicinājumu daudziem rietumniekiem. Bet zīmes visā valstī ir viegli lasāmas.
 • NguyenNguyen tiek izrunāts kā "win". Tas ir uzvārds, ko izmanto apmēram 40% Vjetnamas iedzīvotāju, tāpēc pastāv liela iespēja, ka Jums tas kādā brīdī būs jāizrunā!

Ieskaties ceļojumā!

Cenā iekļauts lidojums

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button