2.4 C
Rīga
piektdien, februāris 21, 2020

Ceļojumi uz Lapzemi

Somija ir Ziemeļeiropā un robežojas ar Krieviju austrumos, Norvēģiju ziemeļos un Zviedriju rietumos. Šī valsts ir pamatīgi mūsdienīga valsts ar labi izplānotām un ērtām mazām pilsētām. Tai pašā laikā tā piedāvā plašas teritorijas ar neskarto dabu. Somijā ir apmēram 188 000 ezeri (aptuveni 10% no valsts teritorijas) un līdzīgs skaits salu. Ziemeļu valsts daļā var verot var verot ziemeļblāzmu. Somi arī apgalvo, ka Lapzemē ir īstas mājas Santa Klausam, un šī ir liela tūrisma nozare Lapzemē.

Neskatoties uz dzīvi vienā no tehnoloģiski attīstītajām valstīm pasaulē, somiem patīk doties uz savu vasarnīcu siltākos mēnešos, lai baudīt visu veidu relaksējošo atpūtu, ar saunu, peldēšanos, makšķerēšanu un gaļas cepšanu. Šodien Somijai ir īpaša valoda un kultūra, kas nosaka tās atšķirību no pārējās Ziemeļeiropas.

Laika apstākļi Somijā un Lapzemē

Somija ir izteikti visi četri gadalaiki. Dēļ Somijas ziemeļu atrašanas vietas, ziema tur ir garākais gadalaiks. Tas parasti ilgst no decembra līdz martam, tomēr tādās vietās kā Lapzemē, ziemā var sākties jau oktobrī. Dienvidu Somija bauda siltāku ziemu. Pavasaris Somijā ilgst no aprīļa līdz maijam, un tieši šajā sezonā sniegs sāk kust un dienas kļūst ilgākas. Vasara ir no jūnija līdz augustam, un to raksturo gaišas naktis. Šis gadalaiks ir pazīstams ar “baltām” naktīm. Visbeidzot, rudens ir no septembra līdz novembrim ar temperatūras kritumiem un nokrišņiem.

Lapzeme ir reģions, kas atrodas Somijas ziemeļos, un robežojas ar Norvēģiju, Krieviju un Zviedriju. Teritorijā ir arktiski kontinentāls klimats. Lapzeme ir plaša un mazapdzīvota, bet ir ļoti populārs ziemas brīvdienu galamērķis, ne tikai tāpēc, ka tur ir Santa Klausa mājas, bet arī tāpēc, ka auksts laiks nodrošina perfektus slēpošanas apstākļus.

Ziemassvētki Lapzemē mēdz būt ļoti auksti. Temperatūra reti paceļas virs sasalšanas punktam un decembrī temperatūra svārstās starp -7°C un -35°C. Sniegs Lapzemē ir no oktobra līdz maijam. Dienasgaisma – starp 10:30 un 15:00.

Līdzi iesakām ņemt siltus ziemas džemperus, šalles, cepures, slēpošanas cimdus, termoveļu, cepures un papildus zeķes. Mēs arī iesakām valkāt siltus, izturīgus apavus, piemēram, sniega zābakus. Maziem bērni ir īpaši neaizsargāti pret aukstumu, tāpēc, lūdzu, pievērsiet uzmanību, lai aizsargātu viņiem rokas, kājas un seja būtu īpaši siltinātas.

Pasūtīt ceļojumu:

Jūsu e-pasts: (obligāti)

Jūsu tālruņa numurs:

Jūsu ceļojuma galamērķis:

Vjetnamas Ziemeļi un Dienvidi (no 1389€) ar pludmales atpūtu

Vjetnama – slēptais Āzijas šarms! Hanoja – Halongas Līcis – Čangan - Sapa - Hošimina - Mekongas Delta - pludmales atpūta Muinē. Lidojumi +...

Citi ceļojumi uz Somiju