lvru +37122182225 info@hermestravel.lv
+37122182225 info@hermestravel.lv
Svanetija, сванетия

Atklājiet Gruzijas noslēpumu Svanetiju

Ceļojums uz Gruziju

Bez garlaicīgām ekskursijām!

Ceļojums uz Gruziju, Ušguļi, Путешествие в Грузию, gruzija, грузия

Desmitiem gleznainu ciematu, kas izvietoti ap skaistiem līkumotiem kalnu ceļiem, ieskauj iespaidīgās Kaukāza kalnu sniegotās virsotnes. Pievienojiet savam ceļojumam uz Gruzijas piedzīvojumu Svanetijas reģiona galvaspilsētu Mestiju, kur Jūs gaida daudz pārgājienu ceļu un pārsteidzošas slēpošanas iespējas. Joprojām neesat pārliecināts? Jūs arī iegūsiet iespēju izjust unikālu un neskartu kultūru, kurā cilvēki ir draudzīgi un ēdiens ir garšīgs.

Gruzijas ziemeļu kalnu reģioni, kur Gruzija tiekas ar Krieviju, bieži ir aizmirsti. Uz ziemeļaustrumiem ir nedaudz vairāk uzmanības, jo daudzi tūristi vienas dienas braucienā dodas no Tbilisi uz Stepantsminda, lai apmeklēt Gergeti Trīsvienības baznīcu, kalna virsotnes klosteri uz Kazbegi sniegotās virsotnes fonā – viens no skaistākajiem Kaukāza reģiona klosteriem.

Svanetijas reģions atrodas vietā, kur Kaukāza kalnu grēda atdala Krieviju no Gruzijas un atrodas blakus Abhāzijas nobrukušajam reģionam. No Melnās jūras ved līkumots ceļš. Vienā pusē jūs sagaida saulaini samiti, no otras puses, izturīga upe rada neregulārus ūdenskritumus, lai pievērstu Jūsu uzmanību. Tikai šis gleznainais kalnu ceļš ir pietiekams iemesls, lai Svanetiju izceltu jebkurā Gruzijas ceļvedī, taču tur ir vēl daudz vairāk.

Reģionu ieskauj 5000 metru virsotnes ar dziļām ielejām pa vidu, kur mazās pilsētas ir uzplaukušas. Tā dzīve izolācijā piešķir svanu cilvēkiem unikālu raksturu. Attālums faktiski bija tik ārkārtējs, ka reģions saglabāja būtisku autonomiju līdz 19. gadsimtam, kas ļāva viņiem saglabāt savu kultūru, valodu un tradīcijas daudz lielākā mērogā nekā jebkur citur Kaukāzā.

Ne tikai skaista daba, bet arī cilvēku kultūra un tradīcijas padara šo reģionu par tik ļoti īpašu. Atklājiet Gruzijas noslēpumu Svanetiju!

Mestija

Kaut arī Mestija ir reģiona galvaspilsēta, tajā ir tikai 1900 iedzīvotāju. Neatkarīgi no ierobežotajiem iedzīvotājiem, tā ir ieguvusi atzinību par Gruzijas piedzīvojumu galvaspilsētu. Ieleja, kurā atrodas pilsēta, lielākoties ir lauku teritorija, kurā ir kalnu pļavas, kas pilnas ar krāsainiem ziediem un klejojošām govīm, cūkām un vistām, un Mestiachala upe plūst malā.

Visticamāk, Jūs šeit atradīsities, tāpēc to ir grūti palaist garām. Tomēr atstājiet laiku pastaigāties pa pilsētu. Tajā ir dīvains koka kalnu vasarnīcu un padomju betona ēku sajaukums. Pēdējos gados, cenšoties valdībai modernizēt pilsētu, ir iecerētas ārpus vietas esošas struktūras. Visizcilākā ir Sv. Nikolaja baznīca, bet tā, kas sašutumu izraisīja iedzīvotāju vidū, bija moderna karalienes Tamāras skulptūra. Viņa valdīja šo valsti viduslaikos, bet viņa bija tik iemīļota un lolota, ka tika kronēta par karalieni (liels gods sievietei savā laikā).

Svanetija
Svanetija

Svanetijas vēstures un etnogrāfijas muzejs

Šis mazais muzejs ļauj apskatīt dažus no lielākajiem Gruzijas dārgumiem. Tā kā šo reģions gandrīz nekad nebija iekarots, gadu gaitā viņu drošībai lielākā daļa valsts bagātību nonāca šeit. Ekspozīcijā ir redzamas ikonas un gravīras, rotājumi, rotas, ieroči, tekstilizstrādājumi un etnogrāfiski priekšmeti ar Svanetijas cilvēku stāstu.

Svanu torņi

Svanu namiem ir aizsargājoši akmens torņi ar nosaukumu Koši, kas ir reģiona ģerbonis. Tās galvenokārt tika uzceltas no 9. līdz 12. gadsimtam. Mājas tika iecerētas kā cietokšņi, piedāvājot īpašniekiem un viņu mājlopiem aizsardzību vietā, kur mājas bija pārāk izkliedētas, lai ap visām tām izveidotu sienu patiesā viduslaiku stilā. Tātad katra māja bija atsevišķi stiprināma. Apmēram 200 torņi izdzīvoja līdz šīm dienām, un lielākā daļa no tām joprojām tiek izmantotas.

Svanetija
Svanetija

Ušguļi

Ušguli faktiski veido piecie mazi ciemati: Murkmeli, Čažaši, Čvibiani, Živiani un Lamjuriši. Pirmais ir  2060 metru augstumā, bet pēdējais – 2200 metru augstumā. Mēdz teikt, ka tas ir augstākais pastāvīgi apdzīvotais ciemats Eiropā. Un tas ir UNESCO pasaules mantojuma saraksts. Saka, ka Ušguli pārstāv brīvo Svanetiju. Ušguli nāk no gruzīnu “ušišari guli”, kas tulkojumā nozīmē “bezbailīga sirds.” Viņi ar lepnumu stāsta, ka pilsēta kalpoja kā karalienes Tamāras vasaras atpūtas vieta.

Ir divi veidi, kā nokļūt tur, izmantojot vairāku dienu pārgājienu vai braucot. Ja pārgājiens Jums ir par daudz vai Jūsu laiks ir ierobežots, kāpiet iekšā maršrutkā vai noīrējiet privātu minivēnu ar šoferi, ja ceļojat kopā ar lielāku grupu. Nebrauciet patstāvīga, 2/3 ceļa ir neasfaltēti un ļoti sliktā stāvoklī.

Nedaudz virs pēdējā ciemata, Jūs sagaidīs Šharas kalns, Gruzijas augstākā virsotne, 5193 metru augstumā. Jūs varat kāpt kalnā, iet pārgājienā ledāja pakājē vai vienkārši apstāties pie skatu punkta krāšņiem skatiem.

Trošu vagoniņš uz Zuruldi kalnu

Neatkarīgi no tā, vai apmeklējat ziemā vai vasarā, braukšana ar trošu ceļu līdz Zuruldi kalnam ir lielisks veids, kā izbaudīt panorāmas skatu uz pilsētu un apkārtējiem kalniem. Šis krēslu pacēlājs ir apakšējais vagoniņš, kas savieno Mestiju ar Hatsvali slēpošanas staciju. 

Nogaršot svanu ēdienu

Vietējās virtuves galvenā īpašība ir Svanu sāls, garšaugu maisījums, ieskaitot sauso koriandru, ķimenes, sarkanos piparus, fenheli, sāli un ķiplokus. Tās garšvielas piešķir īpašu akcentu šī reģiona ēdieniem

Galvenie Svanetijas ēdieni ir kubdari (gaļas pīrāgs ar garšvielām), tašmijabi (vārīti kartupeļi un siers), un kartoplaar, vēl viens hačapuri līdzīgs pīrāgs, bet ar kartupeļu un siera pildījumu. Jūs ātri atradīsiet arī visas citas gruzīnu specialitātes, piemēram, hinkaļi, lobiani, pkhali un čurčhela.

Svnaetija
Svnaetija

Kad apmeklēt Svanetijas reģionu?

Tur ir skaisti visa gada garumā, taču Jūsu ceļojums uz Gruziju var būt pielāgots atbilstoši Jūsu interesēm. Ziemas sporta veidiem no decembra vidus līdz martam būs sniegs. Ja Jums patīk pārgājieni, tad labākais laiks ir no maija līdz oktobrim.

Ceļojums uz Gruziju

Bez garlaicīgām ekskursijām!

Ceļojums uz Gruziju, Ušguļi, Путешествие в Грузию, gruzija, грузия

Sazināties ar mums!

Ja Jums ir kādi jautājumi, droši dodiet ziņu!

+371 22182225 +371 22182227
info@hermestravel.lv 

  ×

  Visas vietas ir aizpildītas

  Diemžēl uz izvēlēto ceļojumu vairs nav brīvu vietu.
  Sazinieties ar mūsu menedžeri un mēs palīdzēsim jums atrast ceļojuma variantus, kas atbilstu jūsu vēlmēm.
  KONTAKTI

  GDPR

   Call Now Button