2.4 C
Rīga
piektdien, februāris 21, 2020

Ekskursiju aviotūres uz Grieķiju

Grieķija atrodas trīs kontinentu krustojumā – Eiropas, Āzijas un Āfrikas. Valsts robežojas ziemeļos ar Bulgāriju un bijušo Dienvidslāvijas Maķedonijas Republiku, ziemeļrietumos ar Albāniju un ziemeļaustrumos ar Turciju. Galvenie Grieķijas ģeogrāfiskie reģioni ir tās kontinentāla daļa, Peloponēsas pussala un, treškārt, vairāk nekā 2000 salas, kas atrodas Egejas un Jonijas jūrā, no kuriem aptuveni 170 ir apdzīvotas. 80% no Grieķijas  sastāv no kalniem  padarot Grieķiju par vienu no kalnaināku valsti Eiropā. Sakarā ar tās ģeogrāfisko stāvokli, Grieķija vienmēr ir bijusi par krustojumu vairākām civilizācijām, kas atstājuši savu mantojumu. Modernā Grieķija var izsekot savas saknes uz civilizācijas Senajā Grieķijā. Uzskatīta par visas Rietumu civilizācijas šūpuli, Grieķija ir demokrātijas, rietumu filozofijas un olimpisko spēļu dzimtene. Ir 17 UNESCO Pasaules mantojuma vietas, kas atrodas Grieķijā.

grecija

Nozīmīga daļa Grieķijas valsts ienākumu nāk no tūrisma. Grieķija ir viena no pasaulē populārākajiem tūrisma galamērķiem, kas ierindojas pasaules pirmajā divdesmitniekā. Iemesli ir dažādi, taču, ņemot vērā tās pludmales un uzticamu saulainu laiku vasarā, savu naktsdzīvi, vēsturiskas vietas un dabas skaistumu, tā popularitāte nav pārsteidzoša. Reljefs ir tikpat daudzveidīgs kā tās arhitektūras mantojums: idilliskas pludmales, stipras kalnu grēdas, vīnadarīšanas ielejas, milzīgie olīvu augļu dārzi dienvidos, un sulīgi meži ziemeļos. Attiecībā uz Grieķijas vēsturiskām vietām, valstij ir tikpat daudz viduslaiku baznīcas un pilis, kā klasiskās drupas un tempļi.

Atēnas piedāvā ceļotajiem daudzus muzejus, arheoloģiskas izrakumu vietas, un citas atrakcijas, kā arī kalpo par lielu valsts transporta mezgli. Tas ir arī sākumpunkts daudzajiem salu kruīziem, kas atšķiras pēc garuma un kvalitāti. Saloniki ir Grieķijas otrā lielākā pilsēta un ir kosmopolītu centrs. Tur ir liels skaits bizantiešu baznīcu. Daži no labāk zināmajiem Grieķijas salām ir Krēta, Roda, Mikonos, Tasos un Korfu. Korfu ir koši zaļā sala ar lieliskām pludmalēm; Krēta ir ne tikai pazīstama ar savām pludmalēm, bet arī ar savu romiešu un turku arhitektūras un senās Minoan drupas; Mikonos ir brīvdienau centrs un Rodas piedāvā pludmales, kā arī kalnu ainavas. Rodas salā atrodas Koloss, viens no septiņiem senās pasaules brīnumiem. Peloponēsa ir pazīstama ar to, ka tur atrodas, seno Olimpisko spēļu vieta.

Fakti par Grieķiju:

Platība: 131957 km²

Etniskās grupas: 91,56% grieķi

Galvaspilsēta: Atēnas

Atrašanās vieta: Dienvideiropa

Valsts kods: 30

Oficiālā valoda: grieķu

Valsts Iedzīvotāju skaits: 10 816 286

Reliģija: austrumu pareizticība

Kredītkartes: Visa un Mastercard tiek plaši pieņemtas. American Express nav tik izplatīta, jo tiek piemērotas lielākas komisijas.

Laika josla: EET (UTC +2) Laiks Grieķijā neatšķiras no laika Rīgā

Valūta: Eiro €

Dzeramnauda: nav obligāta

Braukšana: labā puse

Elektrība: 220V – 240V

ATBILDĒT